GENEWA 2018: PEUGEOT 308 TCR WKRACZA NA SCENĘ

peugeo-308-1

Gama modeli oferowanych przez Peugeot Sport w 2018 r. powiększy się o nowy model 308 TCR. Samochód stanowi daleko idące rozwinięcie znanego już modelu 308 Racing Cup.

Z kolei dla tego ostatniego punktem wyjścia był 308 GTi by Peugeot Sport. Nowe auto jest przeznaczone do udziału w dynamicznej, międzynarodowej serii TCR (wyścigów samochodów turystycznych).


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2017


 

Premiera Peugeot 308 TCR zbiegnie się w czasie z inauguracją nowego formatu wyścigów w ramach TCR – będzie to WTCR (World Touring Car Cup czyli Puchar Świata Samochodów Turystycznych, organizowany pod egidą FIA).

peugeo-308-2

Modele Peugeot 208 Racing Cup i 308 Racing Cup nadal pozostaną w ofercie. 308 TCR pojawi się obok nich jako najnowszy wyraz doświadczeń i kompetencji technicznych działu sportu i zarazem istotna pozycja w ofercie samochodów przeznaczonych dla klientów, do użytku na torach wyścigowych na całym świecie.

Podwozie, silnik, skrzynia biegów i rozwiązania aerodynamiczne tej wyczynowej wersji 308 opracowane zostały zgodnie z regulaminem technicznym serii TCR.

peugeo-308-3

Jednocześnie, spełniają one również wymogi przepisów innych międzynarodowych wyścigów samochodów turystycznych – takich, jak VLN (Niemcy), CER (Hiszpania), CITE (Włochy), BGDC (Belgia) i serie mistrzowskie w wyścigach długodystansowych typu 24h.

Peugeot Sport przyjmuje zamówienia na swój nowy model od 3 stycznia, pierwsze samochody zostaną przekazane klientom w kwietniu. Katalog opcji w zakresie rozwiązań i akcesoriów technicznych jest już dostępny. Peugeot 308 TCR zostanie zaprezentowany na stoisku marki podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Targi motoryzacyjne Geneva Motor Show odbędą się w dniach 8 – 18 marca.

peugeo-308-4