GENEWA 2018: SKODA POKAZUJE NOWOŚCI I ZAPOWIEDŹ CROSSOVERA

skoda-gene1

Na międzynarodowe targi samochodowe Geneva International Motor Show Skoda przygotowała szereg nowości. Na stoisku marki hitem jest nowy model koncepcyjny Vision X.

Ukazuje on kierunek przyszłego rozwoju gamy modelowej. Swoje światowe debiuty będą świętowały także odświeżona Fabia oraz Kodiaq L&K, jako topowa wersja wyposażenia flagowego SUV-a marki.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2018


 

Na stoisku pokazano Octavię RS z pakietem Challenge Plus oraz Superba ze zaktualizowanymi elementami wyposażenia i nową jednostką silnikową.

sk_VisionX_1

Salon samochodowy w Genewie jest także okazją do ogłoszenia postępu, w ramach którego wszystkie benzynowe silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa, instalowane w samochodach producenta, będą wyposażone w filtr cząstek stałych.

Oprócz tego, swój debiut zaliczają także cyfrowe zestawy wskaźników dla modeli: Octavia, Kodiaq i Superb.

Centralne miejsce na stoisku zajmuje „Tunel Innowacji” przedstawiający szczegółowe informacje dotyczące studium Vision X. Zaprezentowane są w nim także najnowsze rozwiązania marki, m.in. aplikacje stworzone przez Škoda Auto. Z drugiej strony tunelu wyświetlane będą dane o materiałach wykorzystywanych w produkcji samochodów.

sk_VisionX_2

ŠKODA VISION X

Producent przedstawia w Genewie swoją wizję trzeciego modelu z powiększającej się rodziny SUV-ów. Studium to przekłada typowy dla marki, emocjonalny język stylistyczny na kolejny segment rynku. Z zewnątrz nowy model robi wrażenie designem, w środku tymczasem duży ekran dotykowy przedstawia nową aranżację deski rozdzielczej. Studium napędza innowacyjny, hybrydowy układ napędowy, łączący silnik elektryczny z czterocylindrową, turbodoładowaną jednostką benzynową.

ŠKODA FABIA

Zmodyfikowana stylistyka przedniego i tylnego pasa nadwozia przynosi efekt, który jednocześnie jest elegancki oraz nowoczesny i dynamiczny. Po raz pierwszy dla tego modelu dostępne są światła wykonane w technologii LED zarówno z przodu, jak i z tyłu. W środku odświeżony efekt tworzą zaktualizowana deska rozdzielcza oraz nowy System Infotainment SWING o przekątnej wyświetlacza 6,5 cala. Gama silnikowa obejmie cztery jednostki o mocy od 60 do 110 KM.

ŠKODA KODIAK L&K

Nowa Škoda w topowej odmianie Laurin & Klement to wyjątkowy model, który wyróżnia się dedykowanymi detalami stylistycznymi oraz bogatym wyposażeniem. Ekskluzywna odmiana dużego SUV-a robi wrażenie z zewnątrz poprzez dziewiętnastocalowe obręcze kół ze stopów lekkich o wzorze Sirius, przednie światła wykonane w technologii LED, grill z chromowanym ożebrowaniem oraz zarezerwowaną tylko dla tej wersji stylizację zderzaków.

skoda-gene2

W kabinie elegancką i stylową atmosferę buduje skórzana tapicerka oraz ozdobne dekory L&K. Przy okazji debiutu tej wersji zaktualizowana została gama napędowa modelu Kodiaq. Debiutuje w niej silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM, a jednostka 2.0 TSI generuje teraz 190 KM.

SUPERB i OCTAVIA RS

Na targach w Genewie debiutuje także nowy wariant silnikowy modelu Superb – 2.0 TSI o mocy 272 KM w połączeniu z nową siedmiobiegową automatyczną przekładnią DSG. Flagowa limuzyna Škody będzie dostępna także ze zaktualizowanymi elementami wyposażenia: poszerzona została funkcja bez kluczykowego dostępu do auta Kessy, zaś nastrojowe oświetlenie kabiny Ambiente będzie mogło być sprzężone z wybranym trybem jazdy.

Octavia RS to samochód, który zapewnia radość z jazdy. Na salonie w Genewie ta sportowa wersja zostanie zaprezentowana z jeszcze wzmagającym te emocje opcjonalnym pakietem Challenge Plus, który oferuje ekskluzywne elementy stylistyczne i wyposażenia tak karoserii, jak i wnętrza.

skoda-gene3

CYFROWY ZESTAW WSKAŹNIKÓW

Zaprezentowany po raz pierwszy przy okazji debiutu kompaktowego SUV-a Karoq cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień, w Genewie jest przedstawiony także w modelach Octavia, Superb i Kodiaq. Zrywająca z analogową tradycją technologia oddaje do dyspozycji kierowcy cztery podstawowe widoki wskaźników, które mogą być indywidualnie konfigurowane.