GENEWA 2019: DWIE EUROPEJSKIE PREMIERY LEXUSA

lexus-gen11

5 marca, podczas Salonu Samochodowego Geneva Motor Show będą miały miejsce europejskie premiery dwóch nowych modeli Lexusa. Jeden z nich odzwierciedla przyszłe kierunki rozwoju designu marki.

Drugi to efekt rosnącego doświadczenia japońskiego producenta w międzynarodowym motorsporcie.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2019


 

Koncepcyjny Lexus LC Convertible to nowa odsłona podejścia marki do projektowania samochodów. Otwarte nadwozie roadstera jest artystyczną adaptacją sylwetki flagowego coupe LC.

lexus-gen12

Zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu 2019 roku na targach w Detroit model to realizacja koncepcji „niezrównanego piękna”. Każda linia nowego auta została poprowadzona z myślą o wywołaniu emocjonalnej reakcji. Samochód jest inspiracją i zwiastunem nowych trendów dla całej gamy modelowej producenta.

Drugi z prezentowanych modeli – RC F Track Edition wynosi osiągi i właściwości jezdne sportowego coupe RC F na wyższy poziom. Samochód został poddany precyzyjnemu tuningowi we współpracy z zespołami wyścigowymi marki, startującymi w międzynarodowych wyścigach GT – serii IMSA w Ameryce Północnej, europejskiej serii Blancpain GT czy japońskich mistrzostwach Super GT.

lexus-gen13

Zgodnie z charakterystyką serii F, RC F Track Edition otrzymał elementy z włókna węglowego, które obniżają masę auta i poprawiają jego aerodynamikę i docisk do podłoża. Limitowana edycja RC, napędzana wolnossącym silnikiem V8, otrzymała ceramiczne tarcze hamulcowe, rury wydechowe z tytanu i wnętrze wykończone czerwoną skórą.

Oba samochody będzie można obejrzeć na na targach motoryzacyjnych w Genewie. Dla zwiedzających rozpoczną się one 7 marca – wczesnej w Palexpo – Palais des Expositions et des Congrès – Genève pracować będą przez dwa dni dziennikarze.

lexus-gen14