GENEWA 2019: NOWA MAZDA CZYLI PREMIERA NOWEGO SUV-A

mazda-gen1

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego Geneva Motor Show w marcu, światową premierę będzie miał nowy kompaktowy SUV Mazdy.

Ten drugi już model z gamy nowej generacji wyróżnia bardziej dojrzała stylistyka projektowania KODO oraz najnowsze technologie strukturalne marki, określane razem jako Architektura Skyactiv- Vehicle.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2019


 

W gamie jednostek napędowych zaprezentowane zostaną najnowsze silniki Skyactiv, w tym jednostka Skyactiv-X z rewolucyjną technologią SPCCI (Spark Plug Controlled Ignition – czyli zapłonu samoczynnego sterowanego świecą zapłonową), która bazuje na unikalnej metodzie spalania, łączącej w pełni osiągi silnika benzynowego z doskonałą reakcją silnika wysokoprężnego.

W tym roku w Genewie odbędzie się także europejski debiut jubileuszowej edycji Mazdy MX-5 z okazji 30-lecia modelu. Świętujący trzy dekady od swojej światowej premiery podczas Chicago Motor Show w 1989 roku, model jest najpopularniejszym roadsterem w historii, z ponad milionem egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, w tym ponad 350 000 w Europie.

Na stoisku nie zabraknie także całkowicie nowej Mazdy 3 w wersji hatchback i sedan, które są pierwszymi modelami nowej generacji marki. To pierwsze samochody fabrycznie wyposażone w silnik Skyactiv-X z technologią SPCCI, zapewniającą szybszą reakcję na dodanie gazu, duży moment obrotowy, liniową odpowiedź na otwarcie przepustnicy wiernie odpowiadającą impulsom kierowcy oraz swobodę w nabieraniu obrotów.

Silnik nowej generacji wspomagany jest nowym, inteligentnym systemem Mazdy nazwanym M Hybrid, który sprzyja dalszemu zwiększeniu oszczędności paliwa i dzięki temu jest bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego.

Na targach motoryzacyjnych w Genewie pokazana zostanie także Mazda CX-5 – obecnie najlepiej sprzedający się model z oferty marki. Zmiany modelowe zaplanowane na rok 2019 obejmują dwa kluczowe obszary – podniesienie jakości wykończenia wnętrza oraz technologii i dynamiki prowadzenia, co dzięki adaptacji systemu G-Vectoring Control Plus (GVC Plus) uczyni auto z roku modelowego 2019 jeszcze bardziej dynamicznym i jednocześnie pewniejszym w prowadzeniu.

Salon samochodowy w Genewie otwarty będzie dla publiczności w dniach od 7 do 17 marca.