GENEWA 2019: NOWY PICKUP SSANGYONG MUSSO GRAND

ssangyoung-pick1

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Geneva Motor Show na stoisku SsangYong zaprezentowano zupełnie nowy model pickupa Musso Grand.

Wchodzący na szybko rozwijający się i wysoce konkurencyjny rynek samochodów SUT (sport utility truck) i pickupów nowe auto jest wielofunkcyjnym pojazdem za atrakcyjną cenę.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2019


 

Jako wiodący i jedyny w Korei producent SUV-ów oraz pojazdów o napędzie 4×4, SsangYong zdecydował się odświeżyć całą swoją ofertę. Ostatnio firma ukończyła linię modeli SUV prezentując zupełnie nowy model flagowy Rextona w 2017 roku oraz SUT-a Musso w 2018 r.

Po premierze Musso SsangYong wprowadza obecnie wydłużony model pickupa Musso Grand. Zaprojektowany tak, aby przewozić pasażerów komfortowo, a ładunek bezpiecznie, pojazd łączy pięcioosobową kabinę podwójną z o wiele większą powierzchnią ładunkową. Takie połączenie ciężarówki sportowo- użytkowej i samochodu osobowego oznacza, że pojazd oferuje styl, osiągi i wygodę kierowcy i jego rodzinie czy współpracownikom, jak również dużą wszechstronność w odniesieniu do zabieranego ładunku.

Musso Grand napędzany jest tym samym silnikiem e-XDi220, który znaleźć można w Rextonie i Musso. Zapewnia on moc maksymalną 181 KM przy 4000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 400 Nm w przedziale 1400- 2800 obr./min. W zestawie dostępne są dwie skrzynie biegów do wyboru: 6-biegowa ręczna lub 6-biegowa automatyczna Aisin.

Poziomy wyposażenia są wszechstronne i zawierają takie funkcje bezpieczeństwa jak asystenta zmiany pasa ruchu, alarm informujący o prostopadłym ruchu z tyłu oraz wykrywanie martwego punktu – wszystko w celu zapobiegania wypadkom.

ssangyoung-pick2

Także wewnątrz Musso Grand jest dobrze wyposażony w porównaniu z innymi SUT-ami i pickupami. Dodatkowo kabina zapewnia przestrzeń dla ramion i nóg, a fotele obszyte są luksusową i komfortową skórą Nappa. Samochód wyposażony jest również w najnowocześniejszy system informacyjno -rozrywkowy, który zawiera 9,2-calowy ekran HD, Apple CarPlay, Android Auto, przesyłanie obrazu z telefonu przy pomocy wi-fi oraz łączność Bluetooth.

Wkrótce po swoim europejskim debiucie podczas targ ów motoryzacyjnych w Genewie Musso Grand trafi do sprzedaży w Europie i na całym świecie.

Wygląd zewnętrzny

Zewnętrzna stylistyka Musso Grand nadaje pojazdowi śmiałą i muskularną postawę. Odważna, chromowana linia w poprzek kratki chłodnicy i krzywizna maski zapewniają solidny wygląd i wrażenie siły, a dynamiczne linie charakterystyczne z boku i szczególnie z tyłu dodają samochodowi poczucia mocy i przestronności. Reflektory HID/ halogenowe z zintegrowanymi światłami pozycjonującymi LED i kierunkowskazami zapewniają wyrafinowany wygląd.

Drzwi zostały zaprojektowane tak, aby ukryć progi wzdłuż dolnej części nadwozia, dzięki czemu pasażerowie wsiadając i wysiadając z samochodu zabezpieczeni są przed zabrudzeniem odzieży, a duże, 20-calowe koła dodatkowo zwiększają rozmiar pojazdu. Użyteczna skrzynia ładunkowa liczy 1 262 litrów i jest wystarczająco duża, by pomieścić europalety. Jest również wyposażona w gniazda zasilające 12 V / 120 W oraz haki obrotowe, które pomagają umocować ładunek, taki jak narzędzia, czy sprzęt.

Samochód sprzedawany będzie w ośmiu wariantach kolorystycznych.

Wnętrze nowego Musso Grand oferuje nowoczesną atmosferę samochodu osobowego, ale z poczuciem solidności, które współgra z wyglądem zewnętrznym, typowym dla pojazdu użytkowego. Nowe auto ma miękkie skórzane siedzenia pokryte skórą Nappa, które można dostosować do trzech różnych poziomów twardości dla optymalnego komfortu kierowcy i pasażera. Ponadto siedzenia z przodu i z tyłu są ogrzewane, z opcją wentylowanych foteli przednich.

Zestaw wskaźników o podwyższonej klarowności z 7-calowym ekranem LCD zapewnia dobrą widoczność i przekazuje kierowcy wszelkie niezbędne informacje. Istnieje możliwość spersonalizowania trybu wyświetlania i efektów wizualnych. Drugi rząd siedzeń jest przeznaczony dla trzech dorosłych pasażerów. Duża ilość miejsca na nogi i łokcie gwarantuje wygodne podróżowanie.

Zespół napędowy

W skład układu napędowego nowego Musso Grand wchodzi 2,2-litrowy silnik wysokoprężny turbo produkowany przez SsangYonga, który może pochwalić się 181 KM mocy maksymalnej i 400 Nm momentu obrotowego. Wydajny, cichy i sprawdzony już silnik zapewnia progresywne przyspieszenie już od momentu ruszania i wysoki moment obrotowy na niskich obrotach, co jest typowe dla jednostek napędowych SsangYonga.

ssangyoung-pick3

Do wyboru dostępna jest albo 6-biegowa ręczna, albo 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów Aisin. Rozwiązania zastosowane w napędzie na cztery koła oparte zostały na wieloletnich doświadczeniach SsangYonga w tej dziedzinie. Dla osiągnięcia lepszej wydajności i oszczędności paliwowej w samochodzie zainstalowano dołączany napęd 4×4, w którym napędzane na stałe są koła tylne, zaś przednie zostają w razie potrzeby elektronicznie “dołączone”. Przekazywana im moc dostosowywana jest do warunków terenowych oraz drogowych.

Nowe Musso Grand jest również wyposażony w blokadę mechanizmu różnicowego, zapewniającą lepszą trakcję na stromych i śliskich pochyłościach oraz zwiększoną zdolność holowania. Poziom redukcji NVH (hałas, wibracje i uciążliwości) nowego pickupa jest wydajny dzięki ośmiu punktom mocowania i poliestrowym (PET) okładzinom wewnątrz błotników, zaś zmniejszenie hałasu od podłoża zwiększa komfort podróży. Wnęka silnika ma również lepsze uszczelnienie poprawiające tłumienie dźwięku, blokowanie kurzu oraz wodoszczelność.

Dzięki zastosowaniu czterowarstwowego uszczelnienia zmniejszony został hałas powodowany przez wiatr, a aerodynamiczne wycieraczki zapobiegają hałasowi spowodowanemu opływaniem szyby przez powietrze.

Bezpieczeństwo

Nowy SsangYong Musso Grand zapewnia bezpieczeństwo. Dzięki konstrukcji ramy typu quad, wykonanej ze stali ultra wytrzymałej na rozciąganie o współczynniku sprężystości 1,5 GPa, samochód charakteryzuje się większą sztywnością. 79,2 proc. konstrukcji zostało wykonane ze stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, co nie tylko zapewnia znacznie większą wytrzymałość, ale także redukuje wagę pojazdu.

W Musso Grand zastosowano również elementy pochłaniające uderzenia w kierownicy i kolumnie kierownicy, aby zminimalizować obrażenia od zderzenia czołowego. Struktura i materiały zastosowane w przedniej części nadwozia mają służyć poprawie bezpieczeństwa pieszych. Nowy amochód oferuje poza tym wiele innych systemów bezpieczeństwa, takich jak asystent zmiany pasa jazdy, sygnalizacja poprzecznego ruchu z tyłu i wykrywanie martwego pola, które zmniejszają ryzyko wypadku dzięki zaawansowanemu systemowi ostrzeżeń.

System informacyjno- rozrywkowy

Zaawansowany system audio- informacyjny obejmuje radio DAB, Apple CarPlay i Android Auto z funkcją dublowania urządzeń. Wszystkie funkcje, w tym nawigacja wyświetlane są na ekranie 8,0-calowym lub w rozdzielczości HD na szerokim ekranie o przekątnej 9,2 cala (zależnie od modelu). Dostępna jest też nawigacja TomTom.

Zestaw wskaźników o podwyższonej klarowności z 7-calowym ekranem LCD zapewnia dobrą widoczność i wspiera kierowcę, zapewniając mu przydatne informacje czy komunikaty z systemu nawigacji satelitarnej. Użytkownik ma do wyboru trzy różne wyświetlacze cyfrowe. Inne funkcje obejmują automatyczne zamykanie drzwi – blokowanie zamków, kiedy kluczyk oddala się od pojazdu, łatwy dostęp – automatyczną regulację pozycji fotela kierowcy po otwarciu drzwi, dwustrefową w pełni zautomatyzowaną oraz gniazdo zasilania 12V / 120W w strefie ładunkowej.

Z przodu i z tyłu prezentowanego na targach motoryzacyjnych w Genewie samochodu zamontowane zostały kamery, a najnowszy zestaw elektronicznych urządzeń bezpieczeństwa obejmuje monitorowanie przestrzeni 360° wokół pojazdu.