GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED Z UDZIAŁEM TOYOTY SUPRA

toyota-supra-m1

Prototyp modelu Supra będzie miał swój międzynarodowy debiut na Goodwood Festival of Speed od 12 do 15 lipca. Nowa Toyota zaliczy cztery starty w festiwalowym wyścigu górskim.

Za kierownicą zasiądzie Tetsuya Tada, główny inżynier samochodu i kierowca testowy Herwig Daenens. Sportowe coupe ma tylny napęd i silnik umieszczony z przodu.


Zobacz także:

SPORT

GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED 2018


 

Premiera Toyoty Supry będzie stanowiła element obchodów jubileuszu słynnego angielskiego święta motoryzacji. Prototyp będzie można zobaczyć w akcji we wszystkie cztery dni festiwalowe podczas tradycyjnego wyścigu górskiego (hill climb).

Toyota Supra w wersji koncepcyjnej została zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w marcu tego roku. Wersja produkcyjna będzie wierna bogatej tradycji dotychczasowych czterech generacji modelu. Będzie to rasowy sportowy samochód z tylnym napędem i zamontowanym z przodu 6-cylindrowym, rzędowym silnikiem.

toyota-supra-m2

Podczas festiwalu Goodwood prototyp nowej Supry będzie pokryty kamuflażem w kolorach Toyota GAZOO Racing – czarnym, czerwonym i białym. Producent przewiduje, że nowy model zadebiutuje w salonach w pierwszej połowie 2019 roku.

Wyścigowe prototypy Toyoty

Tysiące fanów motoryzacji uczestniczących w Goodwood Festival of Speed będzie miało okazję zobaczyć z bliska także Toyotę GR Supra Racing Concept. Wyścigowy prototyp został opracowany we współpracy z GAZOO Racing. Jego debiut na targach Geneva Motor Show stanowił zapowiedź powrotu modelu do salonów marki.

GR Supra Racing Concept to studium możliwości samochodu wyścigowego o nadwoziu skonstruowanym z zaawansowanych, lekkich kompozytów, obniżonym zawieszeniu, wyczynowych kołach i kabinie wyposażonej zgodnie z wyścigowymi standardami.

Kolejną atrakcją Toyoty podczas festiwalu będzie prototyp LMP1 – TS050 Hybrid, który zwyciężył w tegorocznym wyścigu Le Mans 24h.

Toyota GAZOO Racing odpowiada za udział marki w rajdach i wyścigach na całym świecie. Zajmuje się także opracowywaniem ekskluzywnych, sportowych samochodów drogowych z logo GR, do których należy niedawno wprowadzony na europejski rynek Yaris GRMN.