GOODYEAR I DUNLOP W CZOŁÓWCE TESTÓW OPON ZIMOWYCH

Dunlop-zimow1

Popularne niemieckie czasopisma motoryzacyjne opublikowały wyniki dorocznych testów opon zimowych. Ogumienie amerykańskiego koncernu poradziło sobie z wyzwaniem.

Auto Bild przyznał oponie Dunlop Winter Sport 5 miejsce na podium i tytuł ‘wzorowej’. Podobnym rezultatem zakończył się test siostrzanego magazynu Auto Bild sportscars, w którym produkt Dunlopa osiągnął równie wysokie wyniki.


Zobacz także:

OPONY


 

Badania kolejnych magazynów – Auto Bild allrad i Sport Auto – to popis możliwości ogumienia Goodyear UltraGrip Performance Gen-1, które w obu przypadkach zajęło pierwsze miejsce, zdobywając uznanie ekspertów i tytuł ‘bardzo godnej polecenia’. A zimowa pogoda bywa nieprzewidywalna…

Spośród 20 opon testowanych przez magazyn Auto Bild, Dunlop Winter 5 była jedną z zaledwie trzech, określonych jako ‘wzorowe’. Zdaniem ekspertów czasopisma, mocnymi stronami produktu są: dynamiczne prowadzenie na śniegu i mokrej nawierzchni, zrównoważony potencjał osiągów, oraz krótka droga hamowania na mokrym. Z kolei w badaniu Auto Bild sportscars, opona Dunlopa podzieliła się miejscem na podium i tytułem ‘wzorowej’ z Goodyear UltraGrip Performance Gen-1.

Dunlop-zimow2

Oponę marki Goodyear chwalono za zrównoważone parametry i przekonywujące osiągi zimowe, sportowe zachowanie, bardzo dobre prowadzenie na śniegu i mokrej nawierzchni oraz precyzję kierowania.

Wysoka jakość ogumienia zimowego jest bardzo ważna w przypadku samochodów SUV, które mają dużą masę i wysoko położony środek ciężkości. Opona UltraGrip Performance Gen-1 staje na wysokości zadania, co potwierdza badanie Auto Bild allrad. Eksperci czasopisma chwalą produkt Goodyear za wysoki poziom bezpieczeństwa i osiągi na śniegu. Dodatkową zaletą opony jest wysoka odporność zarówno na aquaplaning, jak też komfort jazdy i prowadzenie na suchych drogach.

Właściwości najnowszego modelu ogumienia zimowego marki Goodyear docenił także magazyn Sport Auto. Czasopismo chwali UltraGrip Performance Gen-1 za przyczepność i precyzyjne prowadzenie na mokrych nawierzchniach. Opona konsekwentnie radziła sobie we wszystkich kategoriach, zbierając pochwały za pewność prowadzenia w warunkach zimowych i zrównoważone osiągi na suchej nawierzchni.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Warunki zimowe w Europie mogą stanowić poważne wyzwanie dla kierowców, dlatego dokładamy wielu starań by zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę nawet w surowych warunkach, bez kompromisów w zakresie osiągów – powiedział Mike Rytokoski, dyrektor marketingu Goodyear Dunlop w Europie.