GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 3 SUV DLA ELEKTRYKA AUDI

Goodyear Eag1

Dostawcą opon dla nowego, elektrycznego SUV-a Audi e-tron jest Goodyear. Montowane ogumienie to Eagle F1 Asymmetric 3 SUV w rozmiarze 265/45R21.

Model został wprowadzony do sprzedaży przez niemieckiego producenta. Ogumienie przeznaczone na wyposażone auta spełniają wysokie wymagania niemieckiego producenta w zakresie przebiegów.


Zobacz także:

OPONY

ECO


 

Pojazdy elektryczne wytwarzają większy moment obrotowy niż samochody z silnikiem spalinowym, dlatego zużycie opon może być nawet o 25 proc. szybsze, ale dzięki technicznie zaawansowanej konstrukcji, opony Eagle F1 Asymmetric 3 SUV sprostają temu wyzwaniu.

Goodyear Eag2

Opona Goodyeara optymalizuje hamowanie i prowadzenie w każdych warunkach, a technologia aktywnego hamowania skraca drogę hamowania o 1,2 metra na suchej i mokrej nawierzchni. Konstrukcja udoskonalona pod kątem pojazdów typu SUV poprawia prowadzenie przy wyższych prędkościach, zwiększając sztywność w zakrętach i zmniejszając zużycie bieżnika.

Właściwości te współpracują z UHP Cool Cushion Layer, technologią która poprawia kierowalność, jednocześnie zmniejszając opór toczenia.

Ponadto w oponach montowanych w Audi e-tron zastosowano rozwiązanie Goodyear SoundComfort Technology, które skutecznie zmniejsza poziom hałasu wewnątrz pojazdu o połowę (nawet do 4dB). To doskonała opcja dla pojazdu elektrycznego, w którym źródłem hałasu wewnątrz kabiny jest przede wszystkim szum opon.

Oficjalna premiera modelu Audi e-tron odbyła się w San Francisco. Dzięki trzem motorom elektrycznym, e-tron przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy. W zależności od stylu i warunków jazdy nowy model ma zasięg do 465 km.