GR SUPER CONCEPT W STREFIE TOYOTY PODCZAS 24H LE MANS

toyota-prot1

Podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans Toyota zaprezentowała swoim fanom hybrydowy super- samochód GR Super Sport Concept. 1000-konne sportowe coupe zostało udostępnione dla zwiedzających w strefie kibica Toyota GAZOO Racing.

Samochód zadebiutował w styczniu bieżącego roku na targach Tokyo Auto Salon.


Zobacz także:

PREMIERY

ROZMAITOŚCI


 

GR Super Sport Concept jest napędzany technologią hybrydową, szlifowaną przez Toyotę w czasie startów w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC).

toyota-prot2

Pod maskę modelu trafił wyczynowy układ Hybrid System- Racing (THS-R) z benzynowym silnikiem V6 twin turbo o mocy 1000 KM, pochodzącym z prototypu LMP1 – Toyoty TS050 Hybrid. Zastosowana w nim najnowocześniejsza technologia hybrydowa oraz rozwiązania służące większej oszczędności paliwa były testowane i udoskonalane przez zespół GAZOO Racing w ciągu 6 lat startów Toyoty w serii FIA WEC.

toyota-prot3

– Udział w FIA WEC, jednej z najbardziej wymagających serii w sportach motorowych, a także starty w legendarnym wyścigu Le Mans 24h pomagają nam w rozwoju technologii hybrydowej i pozwalają aplikować zdobytą wiedzę w samochodach produkcyjnych. W czasie gdy branża motoryzacyjna zbliża się do wielkich zmian, jesteśmy zdeterminowani, aby nadal tworzyć ekscytujące samochody. Bez względu na to, jak bardzo elektronika i technologie cyfrowe zmienią motoryzację, zrobimy wszystko, aby nasze auta wyróżniały się na rynku – powiedział Shigeki Tomoyama, prezydent GAZOO Racing Company.

toyota-prot4

Prezydent Toyota Gazoo Racing jest przekonany, że w niedalekiej przyszłości klienci marki będą mieli szansę siąść za kierownicą tego wyjątkowego samochodu i doświadczyć jego mocy oraz osiągów.

W przededniu legendarnego 24-godzinnego wyścigu na torze Le Mans został zaprezentowany po raz pierwszy nowy, luksusowy samochód sportowy BMW Serii 8 Coupe.

toyota-prot5

danetech11