GRAND PRIX ABU DHABI 2015: NICO ROSBERG NA ZAKOŃCZENIE

nic-rosb_ad1

Nico Rosberg wygrał ostatni w sezonie 2015 wyścig Formuły 1. Niemiec w Grand Prix Abu Dhabi w Abu Zabi startował z pole position i nie oddal prowadzenia do mety.

Zwycięstwo kierowcy z zespołu Mercedesa nie zmieniło jego miejsca w końcowej klasyfikacji – już wcześniej zapewnił sobie bowiem tytuł Wicemistrza Świata. Mistrzem został po raz drugi rzędu, a trzeci w karierze Lewis Hamilton (także Mercedes).

sponsorenault

Na podium stanął też Kimi Raikkonen (Ferrari). Jego kolega z włoskiego teamu, Sebastian Vettel był natomiast niewątpliwym bohaterem wyścigu – startując z szesnastego pola zdołał przebić się na czwarte miejsce.

Sergio Perez (Force India) stracił jedno miejsce w stosunku do ustawienia na starcie – był piąty, aa z nim znaleźli się Daniel Ricciardo (Red Bull Racing), Nico Hulkenberg (Force India), Felipe Massa (Williams), Romain Grosjean (Lotus), który awansował z piętnastej pozycji oraz Daniil Kvyat (Red Bull Racing).

Zawodnicy pokonali 55 okrążeń toru. Metę osiągnęło aż 19 kierowców, odpadł jedynie Pastor Maldonado (Lotus).