GRAND PRIX WĘGIER 2018: KOLEJNY BŁĄD ZESPOŁU FERRARI – PRZEGRALI

gpweg2

Ekipa Ferrari popełniła kolejny błąd przez który szanse na zwycięstwo w wyścigu zaprzepaścił Sebastian Vettel. Niemiec zbyt długo czekał w boksie na przykręcenie koła, przez co wyjechał na tor za Valtterim Bottasem (Mercedes).

W tym momencie misterna taktyka teamu wzięła w przysłowiowy “łeb” – czerwony bolid nie był przez długi czas w stanie wyprzedzić konkurencyjnego samochodu, dzięki czemu Lewis Hamilton (Mercedes) mógł powiększać swoja przewagę.

sponsorenault

Vettel gonił rywala, ale mimo mniej zniszczonych opon nie udało mu się wjechać na metę przed nim. Hamilton odniósł 67. zwycięstwo w karierze i powiększył przewagę w klasyfikacji mistrzostw Świata FIA F1 2018.

gpweg3

Trzecie miejsce w wyścigu zajął Kimi Raikkonen (Ferrari). Włoski zespół potwierdził swoją szybkość w upalnych warunkach (asfalt na Hungarortingu rozgrzany był do 56 stopni Celsjusza).

Daniel Ricciardo (Red Bull) z dwunastego pola zdołał awansować na czwarte miejsce przed Valtteriego Bottasa. Pozostałe miejsca w dziesiątce zajęły cztery inne ekipy: Toro Rosso (Pierre Gasly), (HaasKevin Magnussen), McLaren (Fernando Alonso), Renbault (Carlos Sains) oraz drugi Hass (Romain Grosjean).

Williamsy zameldowały się na miejscu 16-tym i 17-tym i zamknęły stawkę zawodników którzy ukończyli wyścig.