GREEN NCAP: NOWY NISSAN LEAF Z PIĘCIOMA GWIAZDKAMI

nissan-GreenNcap1

Nissan LEAF otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek przyznaną przez Green NCAP. Nowe auto z elektrycznym zespołem napędowym uzyskał 8,5 na 10 możliwych punktów w kompleksowych testach efektywności energetycznej.

Samochód z powodzeniem zaliczył każdy ze scenariuszy testowych, takich jak jazda przy niskiej i wysokiej temperaturze oraz ocena osiągów w jeździe autostradowej pod dużym obciążeniem.


Zobacz relacje:

ECO

BEZPIECZEŃSTWO


 

Dzięki bezemisyjnej technologii samochód elektryczny osiągnął także doskonały wynik w Testach Czystego Powietrza (10 na 10 możliwych punktów), potwierdzając swoją przyjazność dla środowiska.

Inicjatywa Green NCAP, realizowana przy wsparciu renomowanego Europejskiego Programu Oceny Nowych Samochodów (Euro NCAP), służy promowaniu rozwoju czystych, efektywnych energetycznie i nieszkodzących środowisku pojazdów poprzez nagradzanie rozwiązań dotyczących poprawy jakości powietrza i umiarkowanego zużycia zasobów.

nissan-GreenNcap2

Jako wizytówka koncepcji Nissan Intelligent Mobility, nowy model zapewnia użytkownikom technologię e-Pedal. To jeden z systemów inteligentnej jazdy, dzięki któremu kierowca może doświadczyć mocy i kultury pracy podzespołów. Za pomocą jednego pedału może sterować przyspieszeniem i hamowaniem aż do całkowitego zatrzymania, co zapewnia maksymalną efektywność, komfort i wygodę podczas jazdy.

– Począwszy od premiery rynkowej w 2010 roku, LEAF jest pionierem w przybliżaniu zrównoważonej i efektywnej mobilności klientom na całym świecie, zaś uznanie w ramach prestiżowej inicjatywy Green NCAP jest potwierdzeniem ogromnego postępu, jaki dokonał się w tej dziedzinie. Sukces Nissana LEAF w testach jest dowodem na słuszność naszego podejścia nie tylko do przyszłości motoryzacji, ale przede wszystkim do zapewnienia wymiernych korzyści właścicielom Nissanów LEAF, których mogą oni doświadczyć już dziś w swoich samochodach. Mamy nadzieję, że wrażenia z korzystania z elektrycznego napędu będą coraz lepsze, a LEAF będzie odnosił kolejne sukcesy – powiedziała Helen Perry, dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe.