GREENWAY: HUB CZYLI STACJA Z WIELOMA ŁADOWARKAMI W STOLICY

greenway-hub1

Wielostanowiskową stację ładowania samochodów elektrycznych czyli hub uruchomiła firma GreenWay Polska. Znajduje się ona na terenie Galerii Młociny w Warszawie.

Możliwe jest ładowanie baterii aż jedenastu pojazdów w tym samym czasie. Stacje tego typu znane głównie za sprawą amerykańskiej firmy Tesla powstają już w Europie.


Zobacz relacje:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Hub GreenWay jest pierwszym takim rozwiązaniem w Polsce wykorzystującym technologię szybkiego ładowania. Składa się z 2 stacji szybkiego ładowania DC (Efacec 50 kW), z których każda dysponuje 3 gniazdami ładowania, a także 7 stacji AC (Etrel INCH 22 kW) z pojedynczymi punktami ładowania. Łącznie więc, wielostanowiskowa stacja w Galerii Młociny dysponuje 13 punktami ładowania samochodów elektrycznych.

greenway-hub2

W tym samym czasie z usługi ładowania w ramach hub-u może korzystać 11 pojazdów (szybkie stacje ładowania Efacec umożliwiają ładowanie symultaniczne 2 pojazdów).

Wielostanowiskowe stacje ładowania stosowane są już z powodzeniem w sieci firmy Tesla, a od kilku lat powstają także w Europie Zachodniej. Jednak do tej pory tego typu rozwiązań nie stosowano szerzej na polskim rynku elektro- mobilnym.

– Huby ładowania to rozwiązanie stosowane głównie na rynkach bardziej rozwiniętych, gdzie po drogach porusza się duża liczba samochodów elektrycznych. Dzięki nim dostawcy usług ładowania są w stanie zaspokoić duży popyt. Instalację takiego rozwiązania na gruncie polskim traktujemy jako działanie, które w przyszłości zaspokoi potrzeby rozwijającego się dynamicznie rynku – mówi Maciej Gajewski, dyrektor zarządzający GreenWay Polska.

greenway-hub3

Lokalizacja hub-u w Galerii Młociny nie jest przypadkowa. Wielostanowiskowe stacje ładowania, (szczególnie te wyposażone w wolniejsze ładowarki) sprawdzają się świetnie w węzłach przesiadkowych o charakterze park& ride, gdzie swoje auta ładują kierowcy dojeżdżający do komunikacji miejskiej z podmiejskich okolic aglomeracji.

Hub w Galerii Młociny powstał głównie z myślą o takich kierowcach, ale służyć będzie wszystkim elektro- mobilnym klientom, a tych zarejestrowanych w sieci GreenWay na terenie Warszawy i okolic jest obecnie około 550.\

greenway-hub4