IAA 2018: ŚWIATOWE PREMIERY OPLA NA TARGACH W HANOWERZE

Combo Car1

Dwie światowe premiery świętować będzie Opel już 19 września. Na Międzynarodowym Salonie Lekkich Pojazdów Użytkowych w Hanowerze pokazane zostaną nowa wersje modelu Combo.

Niedawno prezentowany Opel Combo Life zostanie po raz pierwszy pokazany w wersji XL o długości 4,75 metra. Będzie to również debiut dostawczego Combo Cargo dla profesjonalistów.


Zobacz także:

HANOWER IAA 2018

UŻYTKOWE


 

Piąta generacja kompaktowego i uniwersalnego modelu Combo wyróżnia się wśród minivanów — wszystkie modele dysponują wysoką elastycznością, dużą ilością miejsca, wysokim poziomem komfortu oraz zaawansowanymi systemami wspomagającymi kierowcę.

iaa-ope-t2

Opla Combo wraz z bliźniaczymi modelami Citroënem Berlingo i Peugeotem Partnerem/ Rifterem zaprezentuje Philippe Narbeburu, starszy wiceprezes oddziału lekkich samochodów dostawczych Groupe PSA.

– Zbyt długo odgrywaliśmy skromną rolę w grupie minivanów i lekkich pojazdów użytkowych segmentu B. Zmieni się to wraz z nową generacją Combo, idealnym partnerem w biznesie, wyjazdach i codziennym użytkowaniu. Dzięki zaawansowanym technologiom, przestronności i komfortowi oraz wysokiej elastyczności, nowy Combo to doskonała oferta dla różnych grup klientów, zarówno rodzin, jak i profesjonalistów – powiedział Tobias Stöver, dyrektor Opla ds. lekkich pojazdów użytkowych.

Dużo przestrzeni

Opel Combo Life zostanie zaprezentowany na IAA w standardowej wersji o długości 4,40 m oraz po raz pierwszy w wersji XL o długości 4,75 m. Nowy model dostępny jest w wersji pięcio- lub siedmiomiejscowej z bagażnikiem o pojemności do 2693 litrów.

Combo Car2

Podczas targów IAA odbędzie się również światowa premiera wersji dostawczej o długości 4,75 m z kabiną załogową oraz nadwoziem typu furgon. Nadwozie typu furgon pomieści dwie europalety i, w zależności od wersji, oferuje do 4,4 m3 przestrzeni ładunkowej. Maksymalna ładowność wynosi 1000 kg.

Różnorodność systemów wspomagających kierowcę

Ponieważ Combo był tworzony zgodnie ze standardami dla samochodów osobowych, oferuje najwyższy poziom technologii. Wśród tych systemów znajdziemy między innymi automatyczny tempomat, system ostrzegania przed kolizją z automatycznym hamowaniem awaryjnym, system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy, układ ostrzegający o pojazdach w martwym polu oraz wyświetlacz projekcyjny „Head-up”.

Ponadto układ kontroli trakcji IntelliGrip z pięcioma trybami pracy zapewnia Combo doskonałą przyczepność, niezależnie od tego, czy kierowca zechce opuścić utwardzoną nawierzchnię realizując swoje hobby, czy musi dotrzeć na plac budowy po błotnistej, piaszczystej, a nawet zaśnieżonej drodze.

iaa-ope-t5

Nowy system Flank Guard wykorzystujący czujniki parkowania chroni Combo przed irytującymi i drogimi zarysowaniami i wgnieceniami. Opcjonalna kamera cofania w dostawczym Combo dodatkowo poprawia widoczność z tyłu pojazdu. Dodatkowa kamera w lusterku bocznym po stronie pasażera ogranicza ryzyko niezauważenia przedmiotów w martwej strefie, co ma znaczenie przy skręcaniu.

Wysoki poziom komfortu i najnowocześniejsza łączność

Nowe Combo zapewnia również wysoki poziom komfortu dzięki opcjonalnym podgrzewanym fotelom przednim i podgrzewanej kierownicy, nawet w wersji dostawczej. Opcjonalna klimatyzacja dwustrefowa zapewnia chłód we wnętrzu w upalne dni. Kompleksową łączność dla pasażerów w Combo Life i dostawczym Combo Cargo zapewniają systemy multimedialne najnowszej generacji z ośmiocalowym kolorowym ekranem dotykowym.

Pod maską może znaleźć się jeden z szerokiej gamy wydajnych turbodoładowanych silników, spełniających surową normę emisji spalin Euro 6d‑TEMP. Najmocniejszy w gamie jest silnik wysokoprężny o pojemności 1,5 litra i mocy 130 KM (96 kW), dostępny po raz pierwszy w Combo z ośmiobiegową skrzynią automatyczną (zużycie paliwa cykl mieszany: 4,5-4,3 l/100 km, emisja CO2: 119-113 g/km).

iaa-ope-t3