INFINITI: ENGINEERING ACADEMY SZANSĄ DLA ZDOLNYCH INŻYNIERÓW

infi-Eng-Academy1

Infiniti ogłosiło rozpoczęcie edycji roku 2018 swojej niezwykle udanej inicjatywy – Infiniti Engineering Academy – piąty rok z rzędu rekrutującej najlepszych inżynierów z całego świata.

Maja oni szansę zapewnienia sobie współpracy z Infiniti Motor Company oraz zespołem Renault Sport Formula One.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

FORMUŁA 1


 

Ta jedyna w swoim rodzaju ścieżka kariery adresowana jest do najbardziej ambitnych studentów, chcących związać się z branżą inżynierii samochodowej, na której będą mogli współpracować z najbardziej doświadczonymi konstruktorami, w tym pracującymi przy bolidach Formuły 1.

Nowa edycja Infiniti Engineering Academy została wzbogacona o pracę na torach Formuły 1 w tygodniach Grand Prix, a sześć z siedmiu finałów akademii odbędzie się na torach F1 (Kanada, Silverstone, Singapur, USA, Meksyk i Abu Zabi).

Finaliści (po dziesięciu w każdym regionie) będą mieli w związku z tym dostęp do alei serwisowych, garaży i zaplecza zespołu Renault Sport Formula 1 w czwartki przed poszczególnymi edycjami Grand Prix Formuły 1. Będą tam realizować zadania pod czujnymi spojrzeniami Boba Bella, Nico Hülkenberga, Carlosa Sainza i innych członków zespołu Renault Sport Formula One.

– Dzięki naszemu partnerstwu technicznemu z zespołem Renault Sport Formula 1, Infiniti jest obecnie uznanym i aktywnym graczem w świecie F1. Infiniti Engineering Academy jest jednym z naszych najbardziej udanych projektów i jesteśmy dumni z postępującego z roku na rok imponującego wzrostu tego programu, zarówno pod względem liczby aplikacji studenckich, jak i jego prestiżu. W 2018 roku ponownie oferujemy życiową szansę zawodową siedmiu młodym inżynierom z całego świata, potwierdzając zaangażowanie marki w rozwój ich różnorodnych talentów. Ponadto jesteśmy niezwykle zadowoleni, że w tym roku zwycięzcy Engineering Academy zostaną wybrani na torach wyścigowych podczas tygodni Grand Prix – w środowisku idealnym dla inżynierów rywalizujących o miejsce w tym wyjątkowym programie – powiedział Tommaso Volpe, dyrektor ds. projektów Motorsport & Performance Infiniti Global.

infi-Eng-Academy2

W związku z nową edycją Infiniti nawiązało także współpracę z profesor Uniwersytetu Harvarda, Julią Minson, która specjalizuje się w badaniu procesów decyzyjnych. Dr Minson będzie współdziałała z Infiniti Engineering Academy, prowadząc nowatorskie badania w zakresie podejmowania decyzji w działalności inżynierskiej i obserwując, jak najlepsi inżynierowie pracujący pod presją, podejmują decyzje na podstawie masy otrzymywanych danych. Wnioski z badań zostaną następnie wykorzystane przez inżynierów i zespoły sportowe producenta w optymalizacji procesów decyzyjnych.

Dr Minson i jej zespół będą wspierać Infiniti także podczas procesu rekrutacji w ramach Engineering Academy i pomagać sędziom podczas finałów, aby zapewnić wyłonienie najlepszych kandydatów na zwycięzców. Wraz z corocznym wzrostem liczby aplikujących (edycja 2017 przyciągnęła ponad 12 000 kandydatów z 41 krajów, czyli prawie trzykrotnie więcej niż edycja poprzednia), konkurencja pośród dążących do zajęcia jednego z siedmiu miejsc w Akademii jest coraz większa, a poziom kandydatów wyższy, niż kiedykolwiek wcześniej.

– Przyciąganie nowych talentów jest kluczowe dla sukcesów w Formule 1, a Infiniti Engineering Academy pomaga nam w tych działaniach. To fantastyczna inicjatywa, która przenosi rekrutację do F1 na zupełnie nowy poziom i wprowadza nowe, różnorako uformowane talenty do sportu samochodowego, co jest strategicznym czynnikiem jego dalszego rozwoju. Inżynierowie wyłonieni poprzez Engineering Academy, z którymi współpracujemy w Enstone, są naszym ważnym atutem, nieustannie wzmacniającym nasz techniczny potencjał intelektualny. Czekamy na rekrutację siedmiu zwycięzców w 2018 roku i oczekujemy tego samego wspaniałego poziomu talentów, jaki odnotowaliśmy w poprzednich edycjach – powiedział Cyril Abiteboul, dyrektor zarządzający Renault Sport Racing.

– Dzięki temu, że Formuła 1 jest bardziej istotna dla branży motoryzacyjnej, niż kiedykolwiek w przeszłości, Infiniti potwierdza swoją zapowiedź stworzenia wielofunkcyjnej platformy motoryzacyjnej F1 dla młodych inżynierów, którzy mogą przyspieszyć swój rozwój dzięki tej wyjątkowej okazji współpracy w największej korporacji motoryzacyjnej na świecie – Renault- Nissan- Mitsubishi Alliance – podsumował Tommaso Volpe.

O Infiniti Engineering Academy

Engineering Academy, to dla Infiniti globalna „wyszukiwarka” najlepszych młodych inżynierów na świecie, którzy chcą pracować w branży samochodowej i w kręgu Formuły 1, na zasadach wyjątkowych dwunastomiesięcznych umów.

Już po raz piąty, Engineering Academy oferuje niemożliwą do kupienia za żadne pieniądze życiową szansę, otwierającą możliwość pracy siedmiu studentom, którzy potwierdzą swoją światową klasę. Realizując jej program, będą mogli uczyć się od doświadczonych inżynierów i odgrywać aktywną rolę w partnerstwie technicznym marki z zespołem Renault Sport Formula One.

W edycji 2018 bierze udział siedem regionów – Azja i Oceania, Kanada, Chiny, Europa (w tym Rosja), Meksyk, Bliski Wschód i Stany Zjednoczone – z których każdy oferuje jedno z siedmiu dostępnych w Akademii miejsc. Z otrzymanych zgłoszeń tylko siedemdziesięciu najlepszych studentów inżynierii (dziesięciu najlepszych kandydatów z każdego regionu), przejdzie do jednego z siedmiu regionalnych finałów, w których zostanie wyłonionych siedmiu wspaniałych.

Ten jedyny w swoim rodzaju programu poszukiwania najlepszych na świecie inżynierów zapewnia każdemu ze zwycięzców współpracę z najwybitniejszymi konstruktorami z branży motoryzacyjnej i sportów motorowych oraz możliwość rozpoczęcia życiowej kariery. Ale nie tylko – mają oni bowiem zagwarantowane pokrycie kosztów podróży, zakwaterowanie, samochód firmowy Infiniti oraz atrakcyjne wynagrodzenie.

Po rozpoczęciu karier zawodowych przez poprzednich zwycięzców, Infiniti Engineering Academy stała się ważną inicjatywą rekrutacyjną w Formule 1. Jednym z kluczowych filarów programu jest odkrywanie wielofunkcyjnych możliwości wykorzystania wypracowanych rozwiązań zarówno w samochodach producenta przeznaczonych do ruchu drogowego, jak i w bolidach projektowanych przez zespół Renault Sport Formula One.

Dzięki temu dodatkowemu przepływowi wiedzy i zwiększonemu zakresowi współpracy, jaki jest możliwy w Renault- Nissan- Mitsubishi Alliance, Engineering Academy zapewni swoim zwycięzcom w 2018 roku niezrównane możliwości i wyjątkowe pole do doświadczeń.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Infiniti Engineering Academy lub złożyć aplikację, odwiedź stronę academy.infiniti.com .