INFINITI: NOWY SUV QX60 DLA SIEDMIU OSÓB WJEŻDŻA DO POLSKI

INFINITI QX60

Luksusowy, siedmiomiejscowy SUV-a Infiniti QX60 trafi na polski rynek za pośrednictwem Spółka IP. Samochód, który z wielu względów uosabia wyższy poziom komfortu, pojawi się w salonach marki w najbliższych tygodniach.

Model znany jest dotąd głównie po drugiej stronie Atlantyku. W 2017 roku klienci w samych tylko Stanach Zjednoczonych kupili 40 444 egzemplarze auta.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

infiniti qxX6-2

Dało mu to szóste miejsce na liście najpopularniejszych aut w segmencie premium large SUV.

Infiniti QX60 powinien zainteresować osoby, które szczególnie cenią wygodę i funkcjonalność. Jest wręcz stworzony do dalekich podróży, tak rodzinnych, jak i biznesowych, czy towarzyskich.

infiniti qxX6-3

– Wielkość i funkcjonalność QX60 moglibyśmy określić mianem „amerykańskich”, ale z rozmów z miłośnikami Infiniti w Polsce, wywnioskowaliśmy, że także w naszym kraju jest szerokie grono osób, którym bliski jest wyższy poziom komfortu i z przyjemnością zasiądą do tego samochodu. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić QX60 na polski rynek – mówi Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP.

Samochód charakteryzuje wyrafinowany, dostojny styl i wysoki komfort, w oczywisty sposób wynikający z wymiarów auta. Jego długość to 5092 mm, a szerokość – 1960 mm.

infiniti qxX6-5

Nowy model wyposażony jest w silnik V6, 3,5 litra – jednostkę z kultowej serii VQ (rekordową liczbę razy umieszczanej na liście Ward’s 10 Best Engines – jako wzór dynamicznie, acz płynnie narastającej mocy i efektywności). Silnik ten rozpędza ponaddwutonowe auto do setki w 8,4 sekundy.

W Polsce Infiniti QX60 będzie oferowany tylko w wersji z inteligentnym napędem na cztery koła.

Pełną specyfikację oraz ceny poznamy wraz z wprowadzeniem samochodu do polskiej sieci sprzedaży Infiniti, co ma nastąpić jeszcze w październiku.

infiniti qxX6-4