INTERMOT 2018: ZADEBIUTOWAŁ MODEL SUZUKI KATANA

suszuki-katana1

Na targach motocyklowych Intermot w Kolonii Suzuki zaprezentowało najnowszy model w gamie motocykli street. Katana to nowe wcielenie legendarnego modelu GSX 1100S Katana z roku 1981 roku.

Nowoczesny motocykl z ciekawym designem – od ostrych linii i krawędzi podkreślających smukłość nadwozia – oraz silnikiem o mocy 150 KM ma spełnić wymagania użytkowników.


Zobacz relacje:

MOTOCYKLE

ROZMAITOŚCI


 

Japoński miecz Katana jest urzekająco piękny i pociągający, gdy się nim włada. Ta legendarna broń, będąca uosobieniem doskonałego rzemiosła, łączy wyrafinowaną japońską estetykę i czyste piękno z precyzją wykonania. Motocykl Katana symbolizuje zaangażowanie Suzuki w kunszt rzemieślniczy.

uszuki-katana2

Cały projekt obfituje w charakterystyczne detale. Reflektory LED i przednie światła LED podkreślają ostre linie osłony, która pokrywa specjalnie zaprojektowany panel przyrządów. Eleganckie dwukolorowe siedzenie jest wygodne, a pas biegnący przez nie zapewnia pasażerom bezpieczny chwyt.

Tylne światło ma wyrazisty wzór, a tylna osłona koła wyprowadzona z wahacza uzupełnia czysty, kompaktowy i ostry wygląd tylnej części motocykla. Dopełnieniem całości jest czarny tłumik wydechu Katany. Pionowo ułożone nad sobą reflektory świateł drogowych i mijania tworzą charakterystyczną „twarz” maszyny.

uszuki-katana3

Sercem potężnej mocy jest niestandardowa, ze względu na długi skok tłoka, wersja rzędowego, czterocylindrowego silnika 999 cm3 z wtryskiem paliwa, który sprawdził się po raz pierwszy w modelu GSX-R1000 z lat 2005-08. Szeroki zakres momentu obrotowego łączy się z nową regulacją przepustnicy, która zapewnia płynną dostawę mocy.

Wykorzystanie tej mocy na drodze w kontrolowany i skuteczny sposób możliwe jest dzięki zastosowaniu sprzęgła ograniczającego wsteczny moment obrotowy, trzystopniowemu systemowi kontroli trakcji i nowym, bezdętkowym oponom, zaprojektowanym specjalnie dla modelu. Hamulce tarczowe Fujico z przednimi zaciskami hamulcowymi Brembo i systemem ABS zapewniają bezpieczeństwo i łatwą do kontrolowania siłę hamowania.

uszuki-katana4

DANE TECHNICZNE
– wymiary: długość – 2125 mm, szerokość – 830 mm; wysokość całkowita – 1110 mm; rozstaw osi – 1460 mm;
– prześwit: 140 mm;
– wysokość siedziska: 825 mm;
– masa własna: 215 kg;
– silnik: 4-cyl., rzędowy, czterosuwowy, DOHC, chłodzony cieczą;
– pojemność silnika: 999 cm3;
– system zasilania: wtrysk paliwa;
– rozrusznik: elektryczny;
– skrzynia biegów: 6-biegowa, stałe zazębienie;
– zawieszenie przód: widelec teleskopowy z tłumieniem olejowym, sprężyny śrubowe;
– zawieszenie tył: wahaczowe, sprężyny śrubowe, tłumienie olejowe;
– hamulce: przód – tarczowe podwójne, tył – tarczowe;
– opony: przód – 120/70ZR17M/C 58Wn, tył – 190/50ZR17M/C 73W, bezdętkowe;
– system zapłonowy: elektroniczny (tranzysotorowy);
– pojemność zbiornika paliwa: 12 l.