ITALIAN BAJA 2018: PRZYGOŃSKI WYGRAŁ I POWIĘKSZYŁ PRZEWAGĘ

Przygonski1

Kuba Przygoński i jego pilot Toma Colsoul wygrali Rajd Italian Baja, rundę Pucharu Świata FIA cross – country. Tym samym umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu.

Kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team była najszybsza zarówno na sobotnich, jak i w niedzielnych odcinkach specjalnych.


Zobacz także:

SPORT

ITALIAN BAJA 2018


 

Po udanym piątkowym prologu, Jakub Przygoński w MINI John Cooper Works Rally rozpoczął z sukcesem drugi dzień zmagań szóstej rundy PŚw. Mimo że nasza załoga musiała jechać jako pierwsza, świetnie radziła sobie na trudnej, śliskiej nawierzchni. W niedzielę sytuacja powtórzyła się i – ponownie uzyskała najlepszy czas.

Przygonski2

– Ten rajd pokazał, że jesteśmy w świetnej formie. Wygraliśmy zaplanowane trzy odcinki specjalne w sobotę i dwa w niedzielę. W sobotę było trudniej, gdyż było mokro po nocnych opadach, ciężko było znaleźć dobrą drogę. Jednak jechaliśmy dobrym rytmem i udało nam się wyprzedzić rywali. Niedzielne odcinki to pięć okrążeń na tej samej trasie – trzy okrążenia w pierwszej turze, dwa w kolejnej i chociaż pod prąd, to znajomość trasy ułatwiła zadanie. W tej sytuacji mogliśmy maksymalnie wykorzystać możliwości naszego MINI John Cooper Works Rally – mówi Kuba Przygoński, zawodnik Automobilklubu Polski i Orlen Team.

Już początek rywalizacji pokazał, że w walce o zwycięstwo będą liczyć się również Martin Prokop za kierownicą Forda F-150 Evo oraz Władimir Wasiljew w MINI Cooper Countryman, którzy tracili do Polaka odpowiednio 55 sek. i 1.20 minuty. Ostatecznie Czewch zakończył zmagania ze stratą 3.45 minut, a Wasiliew blisko 11.56 minut do Kuby Przygońskiego, co dało mu 4. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej uplasował się Miroslav Zapletal w Fordzie F-150 Evo.

Przygonski3

– Wzmacniamy swoją pozycję w punktacji Pucharu Świata przed Martinem Prokopem, ale mamy nad nim wciąz nieznaczną przewagę, czyli w kolejnych rajdach nie możemy nawet na milimetr odpuścić – dodaje Kuba Przygoński.

Wyniki Rajdu Italian Baja
1. Jakub Przygonski i Tom Colsoul (Mini John Cooper Works Rally) – 5:16.36,4 godz..;
2. Martin Prokop i Jan Tomanek (Ford F-150 Evo) – 3.45,4 min.;
3. Miroslav Zapletal i Witalij Jetwienkow (Ford F-150 Evo) – 11.32,2 min.;
4. Władimir Wasiljew i Konstantin Zilcow (Mini Cooper Countryman) – 11.56,4 min.;
5. Boris Gadasin i Dan Schemel (Ford F-150 Evo) – 19.44,3 min.;
6. Andrey Nowikow i Właadimir Nowikow (SAM) – 35.19,6 min.;
7. Fernando Alvarez Castellano i Juan Pablo Monasterolo (Volkswagen Amarok) – 59.10.9 min.;
8. Jurij Protasow i Wadym Prytuliak (Autolife Hellcat) – 1:08.26,2 godz.;
9. Andrea Tomasini i Mauro Toffoli (Suzuki Gran Vitara) – 1:19.09,1 godz.;
10. Xiang Wang i Tao Yang (Mitjet Off Road) – 1:23.50,1 godz.

Klasyfikacja Pucharu Świata FIA po 6. rundach
1. Kuba Przygoński – 216 pkt.;
2. Władymir Wasiliew – 159 pkt.;
3. Martin Prokop – 158 pkt.