IVECO DOSTARCZA KOLEJNE CIĄGNIKI STRALIS X-WAY NP

IVECO_Transport1

Podczas targów Intermat w Paryżu, IVECO ogłosiło podpisanie umowy z firmą Transport Jacky Perrenot na dostawę pięciu ciężarówek Stralis X-WAY NP 8x2x6 z technologią gazu ziemnego.

Oprócz tego kontrakt obejmuje betonomieszarkę elektryczną CIFA oraz jeden ciągnik siodłowy Stralis X-WAY NP 4×2.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ECO


 

Zamówienie zostało podpisane podczas Międzynarodowej Wystawie Intermat dla budownictwa i infrastruktury, gdzie IVECO prezentowało swoje pojazdy na gaz ziemny specjalnie zaprojektowane dla branży budowlanej.

Stralis X-WAY NP 8x2x6 CNG w połączeniu z betonomieszarką elektryczną CIFA, został po raz pierwszy zaprezentowany publiczności na wystawie Solutrans. Firma Transport Jacky Perrenot testowała pojazd przez 4 miesiące podczas swoich operacji logistycznych w Lyonie pokonując ponad 5000 km.

Jednostka, pracująca na biometanie i napędzana silnikiem Cursor 8 CNG o mocy 330 KM, wykazała, że jest w stanie osiągnąć o 10 proc. niższe zużycie paliwa przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji PM, NO2 i CO2 o 95 proc. w porównaniu do jego odpowiednika oleju napędowego Euro VI. Wszystko to bez ujmy w zakresie ładunku, ponieważ może przenosić do 8 m3 betonu.

Silnik napędzany gazem ziemnym charakteryzuje się cichą pracą podobnie jak autonomiczny tryb elektryczny betonomieszarki CIFA, który umożliwia działanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez zakłócania spokoju.

Całkowicie nowa generacja pojazdów CNG

Druga generacja betonomieszarek dla firmy Transport Jacky Perrenot będzie produkowana w oparciu o nowe rozwiązania stosowane w pojeździe Stralis NP napędzanym silnikiem o mocy 400 KM – 1700 Nm Cursor 9 NP, w połączeniu z 12-stopniową zautomatyzowaną skrzynią biegów. Podobnie jak wersja wysokoprężna Stralis X-WAY, podwozie ma również wzmocnioną ramę 7,7 mm, podczas gdy zbiorniki CNG mają teraz dwie dodatkowe pojemności: 846 i 1052 litry.

Wyższy moment obrotowy dostarczony przez silnik Cursor 9 umożliwia zastosowanie układu hydraulicznego do napędzania betonomieszarki jako alternatywy dla napędu elektrycznego. Zautomatyzowana skrzynia zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo kierowcom w misjach miejskich, przyczyniając się do jak najlepszej ekonomiki zużycia paliwa.

Nowa gama pojazdów IVECO jest wynikiem strategii rozwoju marki, która ma na celu dostarczenie swoim klientom pojazdów, które pozwolą im być bardziej zrównoważonym, zarówno pod względem środowiska, jak i zysków. Oferta samochodów IVECO z technologią Natural Power odpowiada na apel prezydenta Macrona o wdrażaniu flot samochodów ciężarowych na gaz, podczas konferencji w Brukseli na temat zrównoważonego rozwoju, w której udział brali członkowie wysokiego szczebla Komisji Europejskiej.

Nowy Stralis X-WAY NP jest modelem napędzanym gazem ziemnym w zupełnie nowej gamie pojazdów IVECO, opracowanych specjalnie dla misji logistycznych i budowlanych. Dostępny ze zbiornikami CNG lub LNG, ciągnik oferuje system predykcyjnego napędu HI-Cruise. W połączeniu z oszczędnością paliwa silników Cursor 13 i niższym kosztem gazu ziemnego w porównaniu z silnikiem Diesla, uzyskuje się świetny całkowity koszt posiadania.

Stralis X-WAY 8x2x6 CNG otwiera nowe możliwości: dzięki niskiej masie własnej może przenosić do 8 m3 betonu. Jego 3 osie skrętne zapewniają łatwe poruszanie się w miejskich zaułkach. Przyczyniają się także do zmniejszenia zużycia opon.