IX OGÓLNOPOLSKI ZLOT ZABYTKOWYCH CITROENÓW

citro-zlot1

Od 13 do 16 lipca w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się IX Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Citroënów. Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Citroën Oldtimer Club Polska.

Przy wsparciu Citroën Polska organizacja promuje tradycje i osiągnięcia tej francuskiej marki, nie tylko zresztą poprzez to jedno spotkanie.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

ROZMAITOŚCI


 

Od przeszło 9 lat organizatorem cyklu spotkań posiadaczy i sympatyków zabytkowych Citroënów jest Stowarzyszenie Citroën Oldtimer ClubPolska, którego podstawowym celem działania jest zrzeszanie wielbicieli zabytkowych pojazdów marki i propagowanie wiedzy o jej historii.

citro-zlot2

W tym roku okazja obejrzenia z bliska historycznych modeli Citroëna BL, DS, 2CV, a także młodszych: CX czy GS, nadarzy się w najbliższą sobotę od godziny 11.00 do 15.00 w Kaliszu na Placu Świętego Józefa 5 (parking Starostwa Powiatowego), gdzie zatrzymają się zlotowe pojazdy.

Samochody widoczne będą w najbliższych dniach w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego, ale bogaty program przewiduje także przejazd kawalkady historycznych pojazdów Citroena do Antonina, Opatówka i Kalisza.

citro-zlot3

Przypomnijmy, że Citroën Oldtimer Klub Polska liczy 47 członków – posiadaczy samochodów, którzy aktywnie uczestniczą w życiu Klubu i rokrocznie spotykają się w czasie zlotów. Poprzednimi laty gościli w Stargardzie Szczecińskim, Żywcu, Gdańsku, Olsztynie, Koszalinie, Maciejewie, Złotnikach Lubańskiech i Mielniku.

Więcej o zlocie i klubie na stronach: http://citroen-oldtimer-club.pl/ .

Fot.: R. Habrych

citro-zlot4