JEEP: NOWY COMPASS UZUPEŁNIA OFERTĘ MARKI W EUROPIE

Jeep-Compa1

Wprowadzając na rynek nowego Compassa, marka Jeep uzupełnia swoją ofertę w Europie, która obejmuje teraz swym zakresem wszystkie segmenty SUV-ów.

Model łączy legendarne już zdolności modelu do jazdy terenowej z ciekawą stylistyką oraz wieloma przyjaznymi użytkownikom technologiami, które zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę, oferując przy tym stały kontakt ze światem.


Zobacz także:

PREMIERY


 

Jeep Compass pojawi się w Salonach Jeepa już w lipcu tego roku i będzie dostępny na najważniejszych rynkach europejskich, w tym we Włoszech, w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Austrii, Belgii, Szwajcarii i w Polsce. Następnie aż do początku 2018 roku będzie sukcesywnie wprowadzany na kolejne rynki. Akcję zakończy wprowadzenie wersji dla ruchu lewostronnego.

Nowe auto wyróżnia się rasową, współczesną estetyką, atletyczną sylwetką i proporcjami powierzchni szyb do wielkości kół. Charakterystyczne elementy, takie jak odświeżony, siedmioszczelinowy grill i trapezoidalne nadkola, pozwalają rozpoznać w nim samochód marki. Obramowania reflektorów z charakterystycznymi LED-owymi światłami oraz czarnymi obrysami podkreślają charakter pojazdu.

Jeep-Compa2

Charakterystyczna, chromowana listwa przebiegająca nad oknami dookoła całego samochodu wraz z dostępnym w opcji dwuczęściowym dachem w kolorze błyszczącej czerni nadają prestiżowy wygląd klasy Premium. Wyróżniającym się elementem wyglądu tylnej części są jedyne w swoim rodzaju światła LED-owe: smukłe, o prostokątnym kształcie, płynnie przechodzące na klapę bagażnika. Dla zwiększenia wygody użytkowników nowy Jeep może być wyposażony w funkcję automatycznego otwierania klapy.

Nowy Jeep Compass dostępny jest z siedmioma różnymi rodzajami kół i w 11 różnych kolorach nadwozia.

Wnętrze

We wnętrzu dominują materiały akcentujące szczegóły techniczne. Trapezoidalne obramowanie centralnego panelu jest elementem charakterystycznym dla samochodów tej marki, a jego kolor i wykończenie stanowią uzupełnienie wybranego wnętrza. Umieszczono w nim 5,0-, 7,0- lub 8,4-calowy wyświetlacz ekranu dotykowego systemu multimedialnego Uconnect.

Dopasowana konsola centralna pozwala na wygodne sterowanie funkcjami: znajduje się tutaj dźwignia zmiany biegów, selektor systemu zarządzania trakcją Selec-Terrain, elektroniczny hamulec postojowy, przyciski sterowania systemem stop- start (ESS) oraz pokrętła do regulacji klimatyzacji i głośności urządzeń audio. Konsola centralna umożliwia również łatwy dostęp do ładowarki oraz portów urządzeń multimedialnych znajdujących się w specjalnym schowku.

Jeep-Compa3

Zestaw wskaźników z informacjami dla kierowcy został umieszczony na LED-owym wyświetlaczu o przekątnej 3,5 lub 7 cali (pełnokolorowy, oferowany w standardzie w modelach Limited i Trailhawk).

Nowe systemy informacyjno- multimedialne: można wybrać pomiędzy trzema systemami Uconnect (Uconnect 5.0, Uconect 7.0 oraz 8.4 NAV), zapewniającymi funkcje komunikacyjne, nawigacyjne i rozrywkę. Systemy Uconnect 7.0 i 8.4 NAV wyposażone są w dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości oraz możliwość integracji ze smartfonem (w standardzie w wersji Limited oraz Trailhawk), nawigację (tylko w systemie 8.4 NAV). Posiadają również funkcję dyktowania i odczytywania wiadomości tekstowych.

Dwa systemy 4×4

Możliwości terenowe są zasługą dwóch inteligentnych systemów napędu 4×4: Jeep Active Drive oraz Active Drive Low (ten drugi z przełożeniem pełzającym 20:1). Każdy z nich może w razie potrzeby przekazać 100 procent dostępnego momentu obrotowego na każde z kół. Napędy są wyposażone w system zarządzania trakcją Selec- Terrain oferujący aż pięć różnych trybów jazdy (Auto, Snow – śnieg, Sand – piasek i Mud – błoto, plus dodatkowo wyjątkowy tryb Rock – skały oferowany w wersji Trailhawk) w celu osiągnięcia najlepszych osiągów na każdej powierzchni – na drodze i poza nią.

Compass jest także wyposażony w odłączaną tylną oś oraz moduł transferu mocy (PTU), których celem jest zapewnienie oszczędności paliwa w modelach z napędem 4×4. Gdy wymagana jest przyczepność 4×4, natychmiast aktywowany jest system napędu 4×4 Jeep Active Drive lub Active Drive Low 4×4.

Jeep-Compa4

Model Trailhawk ma również podwyższony o 2,5 cm prześwit, płyty osłonowe podwozia, czerwony tylny hak holowniczy, wyjątkowo krótki zwis przedni i tylny oraz kąt najazdu 30 stopni, kąt rampowy 24,4 stopni oraz kąt zejścia 33,6 stopnia, a także 17-calowe obręcze kół z oponami do jazdy w terenie z agresywnym bieżnikiem oraz prześwit 216 mm. W celu zapewnienia parametrów terenowych Trail Rated system zarządzania trakcją Selec- Terrain w modelu Trailhawk posiada system Selec- Speed zawierający systemu kontroli zjazdu (Hill Descent Control).

Kompletna oferta silników

Compass oferuje osiem kombinacji układów przeniesienia napędu, w tym dwa silniki benzynowe, dwa silniki Diesla oraz dwie skrzynie biegów: dziewięciostopniową, automatyczną oraz sześciobiegową, manualną.

W Europie oferowany będzie z jednym silnikiem benzynowym i dwoma silnikami wysokoprężnymi. Silniki benzynowe to 1.4-litrowy MultiAir2 Turbo z systemem Stop& Start o mocy 140 KM przy 5000 obr./min. i momencie obrotowym 230 Nm przy 1750 obr./min. w połączeniu z sześciobiegową przekładnią manualną i układem 4×2, a także silnik 1.4-litrowy MultiAir2 Turbo o mocy 170 KM przy 5500 obr./min. i momencie obrotowym 250 Nm przy 2500 obr./min. w konfiguracji z dziewięciostopniową przekładnią automatyczną i napędem 4×4.

Gama silników Diesla obejmuje oszczędny 1.6-litrowy silnik wykorzystujący technologię MultiJet II z funkcją Stop& Start rozwijający moc 120 KM przy 3750 obr./min. i 320 Nm momentu obrotowego przy 1750 obr./min., w wersji z sześciobiegową przekładnią manualną i napędem na przednie koła, oraz 2-litrowy silnik MultiJet II z funkcją Stop& Start o mocy 140 KM przy 4000 obr./min. – w połączeniu z dziewięciostopniową przekładnią automatyczną – albo 140 KM w połączeniu z sześciobiegową przekładnią manualną.

Jeep-Compa5

Oba charakteryzują się momentem obrotowym 350 Nm przy 1750 obr./min. i występują w konfiguracji 4×4.

Mocniejsza wersja 2-litrowego silnika MultiJet II z funkcją Stop& Start o mocy 170 KM w połączeniu z przekładnia automatyczną i w układzie 4×4 (w tym specjalny bieg pełzający w Trailhawk) uzupełnia ofertę. 2.4-litrowy silnik benzynowy Tigershark, wykorzystujący technologię MultiAir2 i oferujący moc 184 KM przy 6400 obr./min. oraz 237 Nm momentu obrotowego, dostępny jest w linii produktowej sprzedawanej poza rynkiem UE.

Ponad 70 dostępnych funkcji bezpieczeństwa

Model wyposażony jest w ponad 70 aktywnych i pasywnych funkcji z zakresu aktywnego i biernego bezpieczeństwa i ochrony, w tym system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning-Plus – FCW+)), system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LaneSense Departure Warning- Plus) – oba w standardzie, system monitorowania martwych pól widzenia oraz system wykrywania obiektów na drodze cofania (Blind Spot Monitoring oraz Rear Cross Path Detection), kamera cofania ParkView z dynamiczna siatką, w pełni automatyczny system wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego (Parallel and Perpendicular Park Assist), tempomat adaptacyjny (ACC), system stabilizacji toru jazdy (ESC) z funkcją zapobiegania przewróceniu się pojazdu (Electronic Roll Mitigation) oraz sześć poduszek powietrznych w standardzie.

Jeep-Compa6

W celu zwiększenia poziomu ochrony Compass wyposażony jest w konstrukcję typu „klatka bezpieczeństwa”, wykonaną w ponad 65 procentach ze stali o wysokiej wytrzymałości.

Właściciele tego nowego kompaktowego SUV-a będą mogli wybierać spośród 70 oryginalnych akcesoriów Mopar, zaprojektowanych tak, aby dopasować się do różnego rodzaju stylu życia i zaspokoić wszelkie wymagania i indywidualne potrzeby.

Szeroki wachlarz pakietów finansowych

FCA-Group Bank Polska S.A. i FCA Leasing Polska Sp. z o.o. będą wspierać sprzedaż nowego Jeepa Compass. Są to:

- „Kredyt Compass 0%” to oferta skierowana zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób fizycznych. Atrakcyjne oprocentowanie już od 0% oraz elastyczny okres kredytowania – nawet do 6 lat, pozwalają na uzyskanie stosunkowo niskiej raty miesięcznej.
„Leasing FREE” jest to oferta leasingu operacyjnego, w ramach której korzystający otrzymuje pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego (OC/ AC/ NNW/ Assistance) za 1 zł.
- „Leasing 100% Compass” to oferta skierowana do Klientów, którzy zainteresowani są zarówno niską opłatą wstępną, jak i bardzo niskim całkowitym kosztem leasingu (nawet do 4 lat).

Rozwiązania oferowane przez FCA-Group Bank Polska S.A. są dostępne zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla klientów biznesowych.