KAMPERY VOLKSWAGENA NA TARGACH CARAVANING SUMMER SHOW

vw_caddy_b1

Volkswagen Samochody Użytkowe zapowiedział prezentację trzech modeli oferowanych z zabudową kamperową podczas Caravaning Summer Show. Targi we Władysławowie odbędą się już w najbliższy weekend.

Już najmniejsze auto dostępne jako minikamper, czyli Caddy Beach, daje pełną swobodę podróżowania i komfort spania na rozkładanym łóżku. T6 California Ocean to legendarny samochód, który od 30 lat jest ulubieńcem surferów i symbolem podróży pełnych wolności.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

TURYSTYKA


 

Z kolei Crafter kamper, czyli niemal dom na kółkach jest wyposażony nie tylko w komfortową sypialnię i kuchnię, ale również w łazienkę z toaletą.

vw_caddy_b2

We Władysławowie odbędą się pierwsze w Polsce plenerowe Targi Karawaningowe, podczas których swoje produkty zaprezentują nie tylko producenci kamperów, ale także producenci przyczep kampingowych, namiotów, namiotów dachowych, domków mobilnych, a także sprzętu karawaningowego i kampingowego.

Dla odwiedzających zaplanowano dwie strefy – „surfera”, ze szkołą windsurfingu i kitesurfingu oraz „otwartą”, w której zostaną zaprezentowane m.in. ekskluzywne łodzie motorowe, elektryczne hulajnogi oraz dmuchany katamaran.

vw_caddy_b3

Caddy Beach w standardzie oferuje duże i komfortowe łóżko oraz wiele praktycznych schowków. Do wyposażenia seryjnego należą zasłona kryjąca przedniej szyby oraz magnetyczne zasłony okien bocznych.

W połączeniu z opcjonalnym pakietem „Camping”, auto można łatwo powiększyć do rozmiarów małego domku wakacyjnego za sprawą namiotu o wymiarach 2,3 x 2,9 m rozkładanego za tylną klapą. W skład pakietu „Camping” wchodzą również dwa składane krzesła, stolik i kratka wentylacyjna do zamontowania na drzwiach przesuwnych.

vw_caddy_b4

Volkswagen California pojawił się na rynku w 1988 roku, jednak legenda Bullika trwa o wiele dłużej. Dzisiaj Volkswagen Samochody Użytkowe produkuje model California S na bazie Transportera szóstej generacji.

Kilka tygodni temu model obchodziła jubileusz 30-lecia oraz świętowano wyprodukowanie jej stutysięcznego egzemplarza. Niemal od początku istnienia samochód ten zyskał pozycję najpopularniejszego auta rekreacyjnego na świecie. W sumie podczas 30 lat istnienia modelu California wyprodukowano 160 000 egzemplarzy tego auta.

vw_caddy_b5

Nowy kamper wielkości Craftera ma wysoki dach, przestrzeń sypialną i kabinę sanitarną. Mimo iż samochód jest dużo większy, widać wyraźne stylistyczne podobieństwo do obecnej Californii, skonstruowanej na bazie modelu T6.

We wnętrzu utrzymanym w jasnych barwach zastosowano wiele praktycznych rozwiązań. Kabinę sanitarną, w której znajdują się prysznic i WC, przestrzeń kuchenną oraz znajdujące się z tyłu pomieszczenie sypialne zaprojektowano w funkcjonalny sposób, aby zapewniały maksymalną wygodę podczas bliższych i dalekich podróży.