KARTING: ROK CUP POLAND NA OSTATNIEJ PROSTEJ (7. RUNDA)

kart-kis1

Już po raz drugi w tym roku seria Rok Cup Poland gościła w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. Rozgrywki najliczniejszej serii kartingowej w naszym kraju wchodzą w decydującą fazę.

Siódma runda, rozegrana na torze Wallrav Race Center, była zarazem przedostatnią w tegorocznym sezonie.


Zobacz także:

SPORT


 

Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia zawodów promotor Rok Cup Poland, Andrzej Ościk, już po raz kolejny w tym sezonie wręczył zawodnikom nominowanym do Akademii Orlen Team po komplecie opon, które ufundował partner strategiczny serii – koncern PKN Orlen.

kart-kis3

Mimo wakacyjnego okresu, na starcie siódmej rundy stanęło ponad 90 zawodników i zawodniczek.

W kategorii Baby Rok znakomicie zaprezentował się Jan Przyrowski (A. Leszczyński/ Elite Racing Development), który po zwycięstwie w przedfinale, w finałowym wyścigu wyprzedził Kacpra Turoboyskiego (A. Leszczyński/ Bambini Racing) i Mikołaja Kanię (A. Wielkopolski /Elite Racing Development).

W klasie Mini Rok trwa zwycięska seria Piotra Protasiewicza (Wallrav Racing Club). Syn znanego żużlowca po zaciętych pojedynkach wyprzedził swojego największego rywala, Karola Pasiewicza (A. Wielkopolski/ V-Kart Racing Team), oraz Macieja Banasia (A. Leszczyński/ V-Kart Racing Team) i jest już tylko o krok od triumfu w klasyfikacji generalnej tegorocznego sezonu.

Dramatyczny przebieg miała rywalizacja w klasie Junior Rok. Tuż przed rozpoczęciem finałowego wyścigu zaczął padać deszcz, co sprawiło, że zielonogórski tor stał się bardzo śliski. Po starcie na prowadzenie wyszedł Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet/ Jastrzębski Racing), ale z trudnymi warunkami nie poradziło sobie kilku zawodników, którzy, wypadając z toru, doprowadzili do przerwania wyścigu.

kart-kis2

Po jego wznowieniu na czoło wyszedł zwycięzca przedfinału – Adam Szydłowski (A. Leszczyński/ D&D Motorsport), który dotarł do mety przed Filipem Zagórskim (A. Wielkopolski/ ACR) i Alanem Lalakiem (HAWI Racing Team).

Jako czwarty finiszował Jakub Szablewski (A. Leszczyński/ KRT Exprit Polska), piąty był Mateusz Lenart (TMSM Sparta Wrocław /Birel Art Poland), szósty – Aleksander Klimaszewski (A. Polski/ D&D Motorsport), natomiast Janicki ukończył zawody na siódmym miejscu.

Pod nieobecność Igora Lejko (Wallrav Racing Club/ AMO Racing Team), który po serii zwycięstw ma już zapewnione pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji, w klasie Rok GP14 najszybszy okazał się Marcin Zając (Wallrav Racing Club/ D&D Motorsport).

kart-kis4

Drugą lokatę zajął Hubert Kowalczyk (A. Zielonogórski Duet/ AMO Racing Team), a trzecią – Daniel Zając (Wallrav Racing Club/ D&D Motorsport), który tym samym triumfował w klasie Rok GP25. Podium w tej kategorii uzupełnili: Mariusz Szymczak (A. Leszczyński) i Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet/ ACR).

Tymczasem Igor Lejko postanowił do końca sezonu spróbować swoich sił w klasie Shifter Rok. Debiut w tej kategorii ukoronował zajęciem miejsca na podium. Triumfował Lukas Korbela (A. Śląski), drugi był Lejko, trzeci – Mikołaj Cegielski (A. Wielkopolski/ ST-Racing Maranello Polska), natomiast na czwartej pozycji finiszował Wojciech Grzyb (A. Wielkopolski/ MG Racing Team), który wygrał wyścig przedfinałowy.

kart-kis5

Ostatnia runda Rok Cup Poland 2017 odbędzie się w dniach 9-10 września w Toruniu.