KARTING: ROK CUP POLAND PONOWNIE W GOSTYNIU (11. i 12. RUNDA)

Na kartodromie w Gostyniu rozegrano XI i XII rundę serii Rok Cup Poland. To już druga w tym sezonie wizyta „Rokersów” na tym ciekawym, ale trudnym technicznie torze.

Rywalizacja w kategorii Super Rok przebiega w tym sezonie pod znakiem zaciętych pojedynków Sławomira Murańskiego (TMSM Sparta Wrocław) z Wojciechem Stadnikiem (WallraV Racing Club). Niestety, w Gostyniu emocje wzięły górę i Stadnik został wykluczony przez sędziów za nieregulaminowe zachowanie na torze. To z pewnością ułatwiło zadanie Murańskiemu, który wygrał oba wyścigi XI rundy, a nazajutrz zajął pierwszą i drugą lokatę, co pozwoliło mu ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Murański (731 pkt.) jest też liderem klasyfikacji generalnej i wyprzedza Stadnika (516) oraz Daniela Zająca (505).

KARTING: ROK CUP POLAND NA TORZE POZNAŃ (9. i 10. RUNDA)

Z kolei Krzysztof Frankowski (A. Wielkopolski) zdominował rywalizację w Senior Rok, wygrywając wszystkie wyścigi. Drugą lokatę w obu rundach zajął Dawid Dziocha (MotoKlub Radom), który po przenosinach z klasy Junior Rok, zaliczył niezwykle udany debiut w wyższej kategorii. W klasyfikacji po XII rundach prowadzi nieobecny w Gostyniu Jan Krecisz (565 pkt.) przed Mateuszem Witkowskim (527) i Jakubem Korbelą (489).

W klasie Junior Rok pierwszego dnia dwa zwycięstwa odniósł Michał Kasiborski (A. Kujawsko-Pomorski), a mimo problemów technicznych, drugą lokatę wywalczył Mateusz Pyłka (A. Polski). Trzecie miejsce zajął Jakub Masztalerz (A. Leszczyński), który okazał się najlepszy w klasyfikacji drugiego dnia zawodów. Na czele punktacji tej kategorii znajduje się Masztalerz (648 pkt.) przed Kasiborskim (604) i Pyłką (536).

Jak zawsze bardzo interesujące pojedynki towarzyszyły rywalizacji w klasie Mini Rok. W tej kategorii oba wyścigi XI rundy padły łupem Kamila Donicza (MotoKlub Radom), drugi był Kacper Szczurek (K-Team Tarnów), a trzeci Bartosz Paziewski (A. Kujawsko-Pomorski). Po nieudanym występie pierwszego dnia zawodów, podczas XII rundy triumfował Jan Galeja (AK Leszczyński) za którym sklasyfikowano Macieja Szyszko (A. Morski) i Litwina Gustasa Grinbergasa (SPSK Motokart Suwałki). Galeja (603 pkt.) prowadzi także w klasyfikacji generalnej, drugi jest Szyszko (600), a trzeci Donicz (575).

Na koniec o najmłodszych zawodnikach. W kategorii Baby Rok klasą dla siebie był młodszy z braci Pyłka – Oliwier (A. Polski), który wygrał wszystkie wyścigi rozegrane w ramach obu rund. Drugą lokatę pierwszego i drugiego dnia zajął Kamil Grabowski (Hawi Racing Team), a na trzeciej pozycji finiszowali kolejno Aleksander Klimaszewski (ST Racing Koszalin) i Karol Pasiewicz (A. Wielkopolski). W punktacji prowadzi Pyłka (666 pkt.) przed Klimaszewskim (532) i Grabowskim (497).

Oczywiście w programie zawodów znalazły się także jazdy pokazowe zawodników, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowej. W Gostyniu stawiło się ich aż siedemnastu, a promotor serii Rok Cup Poland Andrzej Ościk, uhonorował małych adeptów kartingu modelami rajdowych samochodów, które ufundował czterokrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz.

Kolejne dwie rundy Rok Cup Poland odbędą się w dniach 9-10 sierpnia w Starym Kisielinie.