KLEBER: NOWA GAMA OPON LETNICH DYNAXER UHP I DYNAXER HP4

Kleber- Dynaxer1

Choć kierowcy powoli już myślą o jeździe w warunkach zimowych, firma Kleber snuje plany bardziej dalekosiężne. Wprowadza bowiem nową gamę opon letnich.

Dynaxer UHP i Dynaxer HP4 są efektem dwuletnich prac konstruktorów marki. Dzięki większej przyczepności nowe opony zapewniają krótszą drogę hamowania na nawierzchni mokrej (- 4,7 m) i suchej (- 1,5 m).


Zobacz także:

OPONY


 

W porównaniu z oponą poprzedniej generacji marki Kleber, droga hamowania na mokrej drodze nowych opon jest krótsza o 13 proc. Ten wynik udało się osiągnąć dzięki nowej, opatentowanej mieszance gumy bieżnika i zastosowaniu w nim samoblokujących się lameli, które ograniczają odkształcenia opon podczas jazdy.

W klasyfikacji z europejskich etykiet nowy model Dynaxer UHP oraz Dynaxer HP4 w rozmiarach 16 i 17 cali mają klasę A przyczepności na mokro, natomiast rozmiary 14 i 15 cali otrzymały klasę B.

Kleber- Dynaxer2

Asymetryczny bieżnik z dwoma ciągłymi rowkami w zewnętrznej części podkreśla asymetrię całej opony, wzmacnia przyczepność na zakrętach i efektywnie odprowadza wodę spod opony. Samoblokujące się lamele usztywniają bieżnik w obszarze kontaktu opony z podłożem i obniżają opory toczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa.

Gama otrzymała homologację we wszystkich krajach Europy – w tym w Rosji, na Ukrainie, Białorusi oraz w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Tak jak wszystkie gamy opon producenta, również nowe opony Dynaxer UHP i Dynaxer HP4 są objęte Gwarancją Satysfakcji Kleber Trust.

Od 1981 r. marka Kleber należy do Grupy Michelin. Opony Kleber są przez kierowców za bezpieczeństwo i gwarancję spokojnej jazdy, dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni i świetny stosunek wartości do ceny. Nowe opony podtrzymują tę tradycję, oferując osiągi przewyższające osiągi opony poprzedniej generacji – Dynaxer HP3.

Dostępność i rozmiary

Opona Dynaxer UHP w rozmiarach 17 i 18 cali jest dostępna w Europie od lipca 2018 r. u specjalistycznych dilerów opon, w sklepach internetowych oraz w wybranych salonach samochodowych. Opony o profilu poniżej 50 trafią do sprzedaży w latach 2019 (19 cali) i 2020 (20 cali).

Kleber- Dynaxer3

Nowa gama letnich opon osobowych od 17 do 19 cali pasuje do większości najbardziej popularnych modeli samochodów takich marek jak m.in. Peugeot, Citroën, Renault, Ford, Opel, Nissan czy Volkswagen.

Opona Dynaxer HP4 będzie dostępna w rozmiarach od 14 do 17 cali. Opona w największym rozmiarze będzie mieć profil powyżej 50. Opona pasuje do większości modeli samochodów takich marek jak m.in. Peugeot, Citroën, Renault, Ford, Opel, Nissan, VW, BMW czy Audi.

Kleber Dynaxer HP4 będzie dostępna od stycznia 2019 r. w 83 rozmiarach:
• 15 rozmiarów 14 cali;
• 22 rozmiary 15 cali;
• 28 rozmiarów 16 cali;
• 18 rozmiarów 17 cali.