KOLEJNE WYZWANIA KAJETANOWICZA: RAJDY ARGENTYNY I CHILE

argentyna_1

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zgłosili się do kolejnych rund Rajdowych Mistrzostw Świata (FIA WRC). Polacy wystartują w Rajdzie Argentyny, rozgrywanym w dniach 25-28 kwietnia. Dla Kajetanowicza będzie to pierwszy start w Ameryce Południowej.

Rywalizacja rozegra się na osiemnastu odcinkach specjalnych, których łączna długość wynosi blisko 350 kilometrów. Kibiców elektryzuje również wiadomość, że załoga weźmie udział w Rajdzie Chile (9-12 maja), zupełnie nowej imprezie w rozgrywkach.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD ARGENTYNY 2019


 

Po pierwszym w karierze podium w kategorii WRC 2 Kajetanowicz wybiera się za ocean. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka kierowca Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team stanie na starcie legendarnej rundy w Argentynie, rozgrywanej na nawierzchni szutrowej.

argentyna_2

Zawody oglądane zawsze przez tłumy kibiców, drogi najeżone groźnymi dla opon kamieniami, mgła czy przejazdy przez przecinające drogę rzeczki to tylko niektóre cechy rajdu z blisko 40-letnią historią.

Po zawodach nie będzie czasu na odpoczynek. Zespół przeniesie się do Chile, gdzie wystartuje w zupełnie nowym rajdzie w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. To także szutrowy rajd, którego szesnaście odcinków specjalnych mierzy ponad 300 kilometrów.

argentyna_3

– Przede mną starty w Argentynie i Chile. Pierwszy raz ruszam na rajdy do Ameryki – przyznam szczerze, że nadal ciężko mi w to uwierzyć! To spełniające się kolejne sportowe marzenie! Dołączę do wąskiego grona polskich kierowców, którzy mieli możliwość rywalizowania w rundzie mistrzostw świata na tym kontynencie. Czeka nas bardzo trudne wyzwanie i walka z zawodnikami, którzy znają już te trasy. Z poprzedniej rundy na Korsyce wróciliśmy bogatsi o 15 punktów za podium. Oczywiście ciągle intensywnie pracujemy nad kolejnymi startami. Każdy rajd to inne trasy i zakręty, warunki atmosferyczne, nawierzchnia, ale także pracochłonna organizacja i logistyka… I choć lada dzień będziemy już za oceanem, ponad 12 tysięcy kilometrów od naszego kraju, to już wiem, że ze wspaniałym wsparciem kibiców jesteśmy gotowi sprostać tej próbie – mówi trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.