KONGRES REGIONÓW 2017: INNOWACJE W TRANSPORCIE

bmwi3-kong

Transport ekologiczny czy pojazdy autonomiczne – jaka będzie przyszłość transportu miejskiego we Wrocławiu i na świecie. O tym przekonają się uczestnicy Kongresu Regionów.

Będą się oni mogli na żywo zapoznać się z elektrycznym światem motoryzacji: testować nowej generacji pojazdy BMW i3, i umówić się na jazdy próbne w BMW Inchcape Motor.


Zobacz także:

ECO

UŻYTKOWE


 

Salon przy ul. Karkonoskiej 61 we Wrocławiu to jedyny punkt elektrycznych BMW „i” na Dolnym Śląsku.

Kongres Regionów 2017, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń samorządowych w roku, poruszy kwestie transportu przyszłości – m.in. ekologicznych pojazdów elektrycznych czy pojazdów autonomicznych (w tym nt. projekt autonomicznego tramwaju Personal Rapid Transit z Politechniki Warszawskiej), czyli trendów, które wdrażane są w większości metropolii w Europie Zachodniej czy USA.

Prelegenci zastanowią się również jak będzie wyglądać dalsza przyszłość transportu miejskiego. Czy miasta zostaną opanowane przez pasażerskie drony lub latające samochody? Jak rysuje się przyszłość Hyperloop, czyli projektu nowego środka transportu, osiągającego prędkość dźwięku, który finansowany jest przez miliardera Elona Muska?

Eksperci postarają się również wytyczyć właściwą granicę między promowaniem współdzielenia (bezpłatne miejsca parkingowe, dostęp do buspasów), spełnieniem podstawowych oczekiwań mieszkańców i dochodami gminy.

Partnerem strategicznym kongresu będzie firma BMW, która wyposaży wydarzenie w elektryczne BMW i3, czyli chętnie kupowany samochód elektryczny w Polsce.

Poza licznymi ekspertami w VIII Kongresie Regionów udział weźmie blisko 140 panelistów, w tym ponad 30 prezydentów miast, na czele z gospodarzem Rafałem Dutkiewiczem z Wrocławia, Jackiem Karnowskim z Sopotu, Tadeuszem Ferencem z Rzeszowa, Wadimem Tyszkiewiczem z Nowej Soli, Romanem Szełemejem z Wałbrzycha i Robertem Biedroniem ze Słupska.

Swoją obecność potwierdzili również marszałkowie województw, w tym Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego, oraz współgospodarz, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.