LEASEPLAN PRZYŁĄCZA SIĘ NA FORUM ONZ DO INICJATYWY EV100

leasepl-11

LeasePlan Corporation N.V., światowy lider w branży usług zarządzania flotą, poinformował przy okazji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, że przyłącza się jako partner- założyciel do EV100.

To nowa inicjatywa w dziedzinie globalnego transportu, której celem jest przyspieszenie wykorzystania w firmach pojazdów z napędem elektrycznym.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

LeasePlan zapowiada również, że będzie dążyć do tego, aby pracownicy firmy używali wyłącznie samochodów elektrycznych. LeasePlan jest pierwszą dużą firmą leasingową, która podjęła taką decyzję.

EV100 ma na celu przyspieszenie rozwoju transportu z wykorzystaniem pojazdów z napędem elektrycznym (Electric Vehicles, EV) oraz stworzenie niezbędnej do tego infrastruktury. Została ona ogłoszona w Nowym Jorku przez The Climate Group przy okazji spotkania liderów biznesu i polityków w ramach Tygodnia Klimatu w Nowym Jorku.

Jest to jedyna inicjatywa tego rodzaju, mająca zachęcić firmy do podejmowanie globalnych działań w celu promowania środków transportu z napędem elektrycznym. Członkowie inicjatywy zobowiązują się całkowicie wyeliminować w swoich flotach pojazdy z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi i zastąpić je pojazdami z napędem elektrycznym do 2030 roku. LeasePlan jest jednym z dziesięciu partnerów- założycieli EV100.

Pozostali partnerzy EV100 to Unilever, Baidu, IKEA Group, HP Inc., Vattenfall, PG&E, Deutsche Post DHL i Metro AG. LeasePlan jest jedyną firmą motoryzacyjną, która przyłączyła się do inicjatywy.

– Strategia naszej firmy What’s next to także pojazdy z napędem elektrycznym. Dlatego cieszymy się, że możemy dołączyć do grupy inicjatorów EV100 i, współpracując z wielkimi, międzynarodowymi korporacjami, przyczyniać się do przyspieszenia procesu zastępowania samochodów z silnikiem spalinowym przez pojazdy elektryczne. Wspólnie możemy wiele osiągnąć: ponad połowa samochodów jeżdżących dziś po drogach to samochody firmowe. Z dużą satysfakcją informujemy także, że również pracownicy LeasePlan będą korzystać z samochodów elektrycznych. Jesteśmy pierwszą dużą firmą leasingową, która podjęła taką decyzję. Chcielibyśmy, aby do roku 2021 wszyscy nasi pracownicy jeździli samochodami elektrycznymi. Zachęcamy inne firmy do tego samego: flota pojazdów elektrycznych to najłatwiejszy sposób na zmniejszenie emisji i przyczynienie się do rozwiązania problemu zmiany klimatu. LeasePlan dołoży wszelkich starań, aby pomóc innym firmom w realizacji tego samego celu – powiedział Tex Gunning, Dyrektor Zarządzający LeasePlan Corporation.

Strategia zrównoważonego rozwoju

To kolejny ważny etap w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju LeasePlan, której celem jest zredukowanie do zera emisji generowanych przez flotę naszych pojazdów do roku 2030. Kluczowe elementy tej strategii obejmują informowanie klientów o What’s next w dziedzinie pojazdów niskoemisyjnych, zachęcanie do korzystania z pojazdów niskoemisyjnych poprzez wprowadzanie na rynek atrakcyjnych ofert opracowywanych przez LeasePlan Electric Vehicle Experience Centre, budowanie rynku wysokiej jakości, dobrze utrzymanych samochodów poleasingowych oraz stworzenie floty pojazdów wyłącznie elektrycznych dla pracowników LeasePlan do roku 2021.