LEXUS: LS JUŻ PO PREMIERZE – TERAZ CZAS NA KOLEJNE MIASTA

lexu-pr1

Nowy Lexus LS 500h jest już w Polsce. Pierwszy pokaz modelu odbył się w Sali Koncertowej w Szczecinie. W ciągu najbliższego miesiąca samochód zostanie zaprezentowany w największych miastach kraju.

Nowe coupe ma dobre osiągi osiągi: jadąc wyłącznie przy użyciu silników elektrycznych może rozwinąć prędkość nawet do 140 km/h. O bezpieczeństwo dbają systemy Safety System Plus.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Najnowsza generacja Lexusa LS została zaprezentowana w styczniu tego roku na salonie samochodowym North American International Auto Show, natomiast odmiana hybrydowa miała swą premierę podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

lexu-pr2

Samochód zyskał dynamiczną sylwetkę z linią nawiązującą do aut typu coupe. Jest równocześnie dłuższy i szerszy od swojego poprzednika, a przy tym niższy o 15 mm.

Pod maską Lexusa LS 500 znajduje się skonstruowany od podstaw 3,5-litrowy, sześciocylindrowy silnik widlasty z podwójnym doładowaniem, który zastąpił wolnossącą jednostkę V8 znaną z poprzedniej generacji modelu. Nowy motor zapewnia mniejsze spalanie i oferuje moc na poziomie 421 KM oraz maksymalny moment obrotowy 600 Nm.

Napęd przekazywany jest przez 10-biegową przekładnię automatyczną znaną ze sportowego coupe LC. Przyspieszenie od „zera” do 100 km/h zajmuje 4,5 sekundy.

lexu-pr3

W ofercie znajduje się również odmiana hybrydowa tego modelu. Lexus LS 500h napędzany jest nową jednostką Multi Stage Hybrid System. Stanowi ona połączenie benzynowego silnika V6 o pojemności 3,5 litra, silników elektrycznych oraz trwałych przekładni.

Napęd Multi Stage Hybrid rozpędza Lexusa LS 500h do 100 km/h w 5,4 sek.. Zastosowanie dodatkowej przekładni pozwoliło też na uzyskiwanie wysokiej prędkości jazdy przy niższej prędkości obrotowej silnika – przekłada się to na oszczędność oraz niski poziom hałasu. LS 500h może poruszać się z prędkością nawet 140 km/h napędzany tylko silnikami elektrycznymi.

Kolejne pokazy nowego Lexusa LS odbędą się w Poznaniu (8.08), Wrocławiu (10.08), Krakowie (12.08), Katowicach (18.08), Łodzi (22.08), Warszawie- Lexus Żerań (24.08), Warszawie- Lexus Puławska (26.08), Warszawie- Lexus Wola (30.08) oraz Trójmieście (1.09).