LINIA FOTELIKÓW KIDFIX POWIĘKSZONA O DWA NOWE MODELE

fotelik1

Britax Römer rozszerza swoją ofertę o dwa nowe modele fotelików samochodowych – Kidfix2 R i Kidfix2 S. Należą one do rodziny z wysokim oparciem i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3,5 do 12 lat, o wadze od 15 do 36 kg i wzroście do 150 cm.

Wyposażono je w najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa oraz w możliwość zdejmowania oparcia dla dzieci powyżej 135 cm wzrostu.


Zobacz relacje:

BEZPIECZEŃSTWO

ROZMAITOŚCI


 

Dzięki temu można korzystać z tego samego fotelika przez wiele lat. Kidfix2 R i Kidfix2 S to foteliki wzorowane na popularnych modelach marki Britax Römer – Kidfix XP i Kidfix XP SICT. Oba zostały wyposażone w szereg funkcji podnoszących bezpieczeństwo małego podróżnika. Miękko wyściełany zagłówek zapewnia ochronę podczas zderzenia bocznego oraz wyjątkowy komfort dla głowy i szyi dziecka.

Górna i dolne prowadnice pasa umożliwiają jego prawidłowe umiejscowienie, a SecureGuard pomaga chronić delikatne okolice brzucha dziecka poprzez dodatkowy, czwarty punkt zaczepienia standardowego, 3-punktowego pasa bezpieczeństwa.

Technologia SICT zastosowana w modelu Kidfix2 S zapewnia zaawansowaną ochronę dziecka w przypadku zderzenia bocznego. Redukuje ona siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem samochodu a fotelikiem i pochłonięcie energii, zanim ta dotrze do dziecka.

Komfort w podróży

Dzięki regulowanemu, ergonomicznemu zagłówkowi i oparciu w kształcie litery V każda podróż upłynie komfortowo i przyjemnie. Zagłówek chroni głowę i szyję, zapewniając jednocześnie wygodę. Dodatkowo można go regulować jedną ręką, nawet gdy dziecko siedzi już w foteliku. Unikalne oparcie w kształcie litery V zapewni komfort zarówno małym, jak i większym dzieciom, pozostawiając dużo miejsca na plecy.

fotelik2

Gdy dziecko rośnie, a rodzic decyduje się na podniesienie zagłówka wyżej, oparcie dzięki swojemu kształtowi nadal pozostaje dopasowane do ramion, które są zazwyczaj najszerszą częścią ciała. Ten sam fotelik może więc towarzyszyć małemu podróżnikowi aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu.

Gdy dziecko przekroczy 135 cm wzrostu, rodzic może zdecydować się na usunięcie oparcia. Kidfix wyposażone są w najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa, które zostały dokładnie przetestowane w centrum crash testów Britax Römer. Dzięki zaczepowi, pas bezpieczeństwa znajduje się w odpowiednim miejscu na ramieniu dziecka przez całą podróż. Siedzisko bez oparcia montowane jest na ISOFIX i wyposażone w funkcję SecureGuard, co gwarantuje, że pas biodrowy będzie umieszczony nad kośćmi miedniczymi dziecka.

Polskie prawo wymaga, aby dzieci, które nie osiągnęły 150 cm wzrostu, podróżowały w fotelikach samochodowych.

– Jesteśmy przekonani, że dzieci powinny podróżować w fotelikach samochodowych z wysokim oparciem tak długo, jak to tylko możliwe. Rozumiemy jednak, że z różnych względów rodzice muszą czasem poszukiwać rozwiązań alternatywnych. Produkty Kidfix2 zapewniają kompleksowe rozwiązania dla dzieci powyżej 135 cm wzrostu: wygodne oparcia zapewniające bezpieczeństwo, zintegrowaną elastyczność i najwyższą jakość fotelików Britax Römer, wyprodukowanych w Niemczech – mówi Moritz Walther, dyrektor do spraw marketingu w regionie EMEA.

Wielokrotnie nagradzana rodzina

Kidfix2 R i Kidfix2 S są najnowszymi członkami rodziny. Wszystkie foteliki dziecięce marki zostały zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane w Niemczech. Dzięki temu Britax Römer może przeprowadzać liczne testy we własnym centrum i zagwarantować swoim klientom najwyższą jakość. Rodzina Kidfix została również szeroko przetestowana w prawdziwych samochodach. W ponad 95 proc. testach zderzeniowych samochodów przeprowadzonych przez Euro NCAP w 2017 roku używano fotelików samochodowych Britax Römer.

fotelik3

Ponad 25 globalnych marek motoryzacyjnych wybrało model z rodziny KIDFIX do testowania w samochodach o różnych rozmiarach i przeznaczeniach, takich jak Mercedes Benz C-Class Cabriolet, BMW serii 5, Ford Fiesta, Mini Countryman, Citroen D S7 Crossback i Land Rover Discovery. Należą do nich samochody miejskie, samochody typu SUV i samochody rodzinne.

Podczas gdy organizacje konsumenckie testują foteliki samochodowe oddzielnie, Euro NCAP sprawdza cały system bezpieczeństwa – samochód w połączeniu z fotelikami samochodowymi dla dzieci. W ten sposób kontroluje zachowanie pojazdów w rzeczywistych sytuacjach awaryjnych. Doskonała ochrona dzieci w symulowanych wypadkach to warunek, aby samochody osiągnęły pięć gwiazdek w Euro NCAP.

Do rodziny KIDFIX należą też foteliki:
Kidfix III M: Przedłużona przestrzeń do siedzenia z miękką przednią strefą sprawia, że ergonomiczna pozycja nóg jest wygodna nawet dla wyższych dzieci.

Kidfix II XP SICT: Fotelik z wysokim oparciem, który posiada funkcje bezpieczeństwa daleko wykraczające poza wymogi prawne. Wyposażony jest w technologię XP-PAD, która zapewnia dodatkową ochronę w przypadku kolizji czołowej, a funkcja SecureGuard pomaga utrzymać pas biodrowy w optymalnej pozycji nad kośćmi miednicy dziecka.

Kidfix SL i Kidfix SL SICT: Foteliki posiadające technologię zapewniającą ochronę w przypadku zderzeń bocznych, która nie wpływa na przestrzeń dla innych pasażerów. Dodatkowo, foteliki te montowane są na ISOFIX.

Made with Care

„Made with Care” to filozofia Britax Römer zgodnie z którą firma chce dostarczać swoim klientom najwyższej jakości produkty. Większość fotelików firmy i wszystkie materiały oraz pokrowce fotelików produkowane są w Europie. To ważny krok w procesie kontroli jakości i opracowywania możliwie najbezpieczniejszych produktów dla dzieci.

Marka ma wysokie wewnętrzne standardy dotyczące chemicznych i mechanicznych testów materiałów oraz innych komponentów. Foteliki uzyskują wysokie noty od wiodących organizacji konsumenckich, takich jak niemiecki Stiftung Warentest, ADAC i ÖAMTC.

Kidfix2 S będzie dostępny w cenie 859 zł (z wyjątkiem fotelików z tapicerkami w kolorach Marble, które kosztować będą 959 zł). Cena modelu Kidfix2 R będzie wynosić 769 zł.