LOS ANGELES 2017: PREMIERA NOWEGO MODELU MAZDY (NIE TYLKO)

Mazda6_IP1

Podczas zbliżającego się salonu samochodowego Los Angeles Auto Show Mazda Motor Corporation przedstawi gruntownie zmodernizowany i udoskonalony sedan Mazda6.

W najnowszej wersji, flagowy model marki bazuje na realizowanej przez producenta idei projektowania, skupionej na człowieku.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

LOS ANGELES 2017


 

Ponadto, model ten wprowadza nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie układu napędowego i wzbogacony jest o detale stylistyczne klasy premium.

W nowej linii układów napędowych występuje silnik benzynowy SKYACTIV-G o pojemności 2,5 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa i systemem dezaktywacji cylindrów. System ten umożliwia gładkie przełączanie pomiędzy trybami pracy na czterech i na dwóch cylindrach. Efektem jego zastosowania jest dalsze obniżenie zużycia paliwa w warunkach rzeczywistej eksploatacji bez żadnego ujemnego wpływu na osiągi.

Mazda6_IP6

Gamę silników, oferowanych na rynku Ameryki Północnej uzupełni także doładowany turbosprężarką silnik benzynowy SKYACTIV-G 2.5T, po raz pierwszy użyty w Maździe CX-9 reprezentującej segment dużych SUV-ów. Stylistyka samochód zyskuje dojrzałości i spokojnej elegancji. Najbogatszy pakiet wyposażenia opcjonalnego obejmuje ekskluzywne detale wnętrza np. wykończenie z japońskiego drewna sen.

Nowy model wyróżnia się także poszerzonym zakresem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa czynnego i-ACTIVSENSE. System MRCC (Mazda Radar Cruise Control – aktywny tempomat sterowany radarem) jest zdolny wyhamować samochód nawet do całkowitego zatrzymania, a następnie ponownie rozpędzić go, kiedy pojazd poprzedzający oddali się. Nowa Mazda6 wyposażona jest również w najnowszy system pełnego podglądu otoczenia, nazwany 360° View Monitor.

Ponadto, producent prezentuje w Los Angeles czterodrzwiowy model koncepcyjny Vision Coupe, po raz pierwszy pokazany na zakończonym niedawno salonie samochodowym w Tokio. Uzupełnieniem pokazu będą także prototyp samochodu wyścigowego RT24-P i nowa MX-5 „Halfie”, która stanowi połączenie wyścigówki z modelem produkcyjnym.

Premierę najnowszej wersji Mazdy6 będzie można oglądać za pośrednictwem livestream. Targi motoryzacyjne LA Auto Show (LAAS) będą otwarte dla publiczności w dniach 1-10 grudnia br.

PREZENTACJE MAZDY NA LOS ANGELES AUTO SHOW 2017

Modele, które zostaną wprowadzone do sprzedaży
– nowy sedan Mazda6 (premiera światowa);
– zmodernizowana Mazda CX-5 (premiera w Ameryce Północnej).

Modele dostępne w bieżącej ofercie
– Mazda3, Mazda CX-3, Mazda CX-9, Mazda MX-5 RF.

Eksponaty wzorcowe
– Vision Coupe – model koncepcyjny – wizja następnej generacji samochodów Mazda;
– RT24-P – prototypowy samochód wyścigowy w barwach zespołu i składu kierowców Mazda Team Joest;
– MX-5 (w specyfikacji Global MX-5 Cup);
– MX-5 Halfie (model prezentacyjny, o charakterze na pół produkcyjnym, na pół wyścigowym/ demonstracyjnym).

Nowe rozwiązania techniczne
– SKYACTIV-G 2.0 (silnik benzynowy);
– SKYACTIV-G 2.5T (silnik benzynowy doładowany turbosprężarką).