MAZDA NA KONFERENCJI ROZBROJENIOWEJ W WATYKANIE

mazda-papie1

Historia i tradycje firmy Mazda są ściśle związane z dziejami miasta, z którego się wywodzi – Hiroszimy. Cały świat kojarzy to miejsce z jego tragiczną historią, jednakże marka właśnie pod jej wpływem stała się orędownikiem pokoju na świecie.

Potwierdzeniem tej postawy jest udział przedstawicieli firmy w konferencji na rzecz całkowitej likwidacji broni jądrowej, zorganizowanej w tym tygodniu w Watykanie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Konferencja, zatytułowana „Perspektywy wszechstronnego rozbrojenia i świata wolnego od broni jądrowej”, została zorganizowana przez Dykasterię na rzecz Promowania Wszechstronnego Rozwoju Człowieka. Jest to nowy podmiot, powstały w Watykanie z misją działania w imię pokoju i postępu. Oprócz dostojników kościelnych, w konferencji wzięli udział laureaci Nagrody Nobla, Specjalny Wysłannik Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozbrojenia Izumi Nakamitsu oraz inni eksperci i przedstawiciele pokrewnych organizacji, w tym Mazda.

mazda-papie2

W roli rzecznika japońskiej firmy mającej swą siedzibę w Hiroszimie, na konferencji wystąpił Bruno L. Müller, wiceprezes działu kadr Mazda Europe. Müller mówił o tym, w jaki sposób zrzucenie na Hiroszimę bomby atomowej w dniu 6 sierpnia 1945 r. i późniejsza odbudowa miasta – proces, w którym Mazda odegrała ważną rolę – wpłynęły na kształtowanie wartości firmy i jej przejawiającą się po dzień dzisiejszy postawę wytrwałego dążenia do celu.

– Dla Mazdy najważniejszą wartością są ludzie. Idea ta dotyczy nie tylko samochodów, lecz obejmuje wszystkie obszary naszej działalności, czego odzwierciedleniem jest zaangażowanie naszej firmy we współpracę i wsparcie organizacji, które zmieniają świat na lepsze. Historia miasta Hiroszima służy nam jako nieustające przypomnienie o tym, że powinniśmy odłożyć na bok wszystko, co nas dzieli i pracować wspólnie. W szczególności dzisiaj – w czasach, gdy pokoju na świecie nie wolno nam traktować jako rzecz oczywistą, daną i gwarantowaną. Pokój jest czymś, co musimy zachować, aby przetrwać. To nasz obowiązek – powiedział Müller podczas swojego wystąpienia.

mazda-papie3

Jednym z założeń konferencji było przekonanie, że działania na rzecz zamrożenia broni jądrowej przestały być wystarczające, jako odpowiedź na zagrożenia niesione przez wiek XXI, takie, jak terroryzm, cyberprzestępczość, degradacja środowiska naturalnego oraz ubóstwo.

– Nasza konferencja jest reakcją na wezwanie Papieża Franciszka do podjęcia działań na rzecz pokoju na świecie. Celem, do jakiego dążymy, jest pełne wykorzystanie potencjału ludzkiej kreatywności dla zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia dla wszystkich, dla państw i ich obywateli, w duchu wolnym od wszelkiej dyskryminacji – powiedział Jego Eminencja, Kardynał Peter K. A. Turkson, Prefekt Dykasterii.

mazda-papie4