MAZDA: PROJEKT SLOW ROAD CZYLI POMYSŁ NA RELAKS

slow_road_1

Indywidualny pomysł na relaks blisko natury, zgodnie z rytmem pór roku, można odnaleźć w rodzinnych zajazdach, agroturystycznych pensjonatach, dworkach i leśniczówkach.

Slow Road to internetowy przewodnik Mazda Motor Poland po regionalnych trasach samochodowych w naszym kraju, zachęta do wyjazdu z miasta w wolnym czasie, często w nieoczywistym kierunku, z dala od centrów masowej turystyki.


Zobacz także:

TURYSTYKA

ROZMAITOŚCI


 

W projekcie Slow Road autentyczne są miejsca i ludzie, którzy je tworzą. Smak regionalnych potraw wyznacza pora roku, a nie chwilowa moda, bliskość natury działa jak magnes, a sama trasa dojazdu z każdym kilometrem dawkuje pozytywną energię.

slow_road_2

W nowej odsłonie strony www.slowroad.pl każdy, kto chce spędzić czas poza głównym nurtem turystycznym i skorzystać z malowniczych dróg, znajdzie pomysł na jednodniową wycieczkę po okolicy, weekendowy wypad do sąsiedniego województwa, lub inspirację do wakacyjnego pobytu dla całej rodziny.

– Projekt Slow Road to także uważność dla detali. Wiarygodna i niepowtarzalna atmosfera miejsc oznaczonych na trasie jest równie istotna, jak ciekawa trasa dojazdu, która daje radość z prowadzenia samochodu. Nieoczywiste punkty na trasie do wyznaczonego celu zachęcają do zatrzymania się i poznania lokalnych atrakcji. Motto Mazdy „Drive Together” to zachęta do wyruszenia w drogę, inspiracja do wspólnego spędzania czasu, korzystania z mobilności i zerwania z codzienną rutyną. Nasza baza obejmuje już ponad setkę ciekawych miejsc, a do końca tego roku chcemy zaproponować co najmniej jedną inspirującą trasę z rekomendowanymi przez nas punktami w każdym z 16 województw – podkreśla Szymon Sołtysik, Dyrektor ds. PR Mazda Motor Poland, koordynujący projekt Slow Road.

slow_road_3

Akcja promocyjna Slow Road, uruchomiona z inicjatywy Mazda Motor Poland prawie 3 lata temu, cieszy się popularnością nie tylko wśród wiernych fanów, ale doceniona została też przez ważnych partnerów. Władze regionu Mazowsze po raz kolejny zdecydowały się na aktywne zaangażowanie w inicjatywę Slow Road doceniając walory poznawcze i promocyjne projektu. W ramach współpracy powstaje inspirująca baza najpiękniejszych tras prowadzących do najciekawszych miejsc w duchu slow, nie tylko na Mazowszu.

Trasy Slow Road zaplanowane są, jako wyjazdy 1, 2 lub 3-dniowe. W ramach każdej z nich opisane są nie tylko interesujące miejsca warte poznania, ale także regionalne atrakcje, warsztaty czy wycieczki. Korzystanie z przewodnika po trasach Slow Road jest bezpłatne zarówno dla kierowców planujących swoją trasę, jak i wizyty w opisywanych miejscach.

Każdy punkt noclegowy prezentowany w internetowym przewodniku został sprawdzony i odwiedzony przez redaktorów serwisu. W każde z miejsc dojechać można samochodem osobowym, bez napędu 4×4, choć szlaki terenowe także zostały uwzględnione. I nie trzeba być właścicielem Mazdy, by skorzystać z rekomendacji Slow Road.

slow_road_4

– Filozofia tworzenia samochodów Mazdy bazuje na zaspokojeniu potrzeby komfortu, bezpieczeństwa i niezawodności. Radość z prowadzenia samochodu i poczucie jedności kierowcy z pojazdem wyrażone odwołaniem się do tradycyjnego japońskiego rytuału Jinba Ittai, czyli idealnej synchronizacji łucznika i jego wierzchowca, to wspólny punkt odniesienia dla wszystkich modeli aut w naszej ofercie. Niezależność wynikająca z mobilności i radość z prowadzenia pojazdu jest inspiracją dla przewodnika Slow Road i realizacji projektu, w którym motoryzacyjny hedonizm – nie tylko Mazdy – wyraża licznik pozytywnych emocji, nie prędkości – dodaje Szymon Sołtysik.