MCLAREN SENNA NA DEDYKOWANYCH OPONACH PIRELLI

McLaren Sen1

Długoletnia współpraca techniczna między Pirelli i McLarenem weszła w interesujący etap – specjalnie opracowane opony umożliwiają najwyższe osiągi zarówno na torze jak i poza nim.

Jest to szczególnie ważne w przypadku supersamochodów. Do ekskluzywnego grona aut wyjeżdżających z fabryki na dedykowanym ogumieniu dołączył właśnie McLaren Senna.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

W najnowszym McLarenie zastosowane zostały najbardziej ekstremalne wersje opon Pirelli z dwóch linii produktowych: Pirelli P Zero Trofeo oraz Pirelli P Zero. Przygotowane specjalnie dla tego modelu opony P Zero Trofeo w założeniu jako ogumienie przeznaczone do jazdy na torze wyścigowym, aczkolwiek mogą być również eksploatowane na drogach publicznych.

McLaren Sen2

Analogicznie zestaw dedykowanych opon Pirelli P Zero – z natury przeznaczony do jazdy drogowej – nadaje się również do jazdy na torze. W ten sposób bez względu na wybór kierowcy konstruktorzy mogą by pewni, że auto dysponuje właściwościami trakcyjnymi zgodnymi z fabrycznymi założeniami.

Mając na uwadze stworzenie możliwie najdoskonalszego produktu, inżynierowie Pirelli pracując nad dedykowanymi oponami dla modelu Senna korzystali nie tylko z wieloletnich doświadczeń zdobytych podczas współpracy z marką McLaren ale przede wszystkim opierali się na procesie badawczo- rozwojowym, podczas którego opracowano opony wyczynowe dla modelu P1.

McLaren Senna to najprawdziwsze superauto, będące kontynuacją projektu samochodu klasy GT3 nadającego się do jazdy po drogach publicznych. Zbudowany z najwyższej jakości komponentów, wyposażony w 800-konną silnik Senna zachwyca prowadzeniem, do czego przyczyniają się: ekstremalnie lekkie nadwozie wykonane z włókna węglowego, zawieszenie o unikalnej, pochodzącej wprost ze świata motorsportu konstrukcji oraz dopracowana w najdrobniejszych szczegółach aerodynamika.

McLaren Sen3

Przy takich właściwościach McLarena, auto wymagało dedykowanych, precyzyjnie dobranych opon będących w stanie sprostać ekstremalnym przeciążeniom. Pracujący nad projektem zespół inżynierów Pirelli, przywiązując ogromną uwagę do najmniejszych szczegółów, był w stanie sprostać wyśrubowanym wymaganiom konstrukcyjnym McLarena. Opony zapewniają znakomite osiągi przy zachowaniu niskiej masy a zoptymalizowana konstrukcja pozwala jeszcze dłużej cieszyć się ich żywotnością oraz walorami praktycznymi.

Dzięki połączeniu tych kluczowych elementów, Pirelli przyczynia się do powstania samochodu o niebywałym wyważeniu nadwozia, znakomitych własnościach jezdnych i precyzji prowadzenia, krótkiej drodze hamowania, stabilności oraz maksymalnemu poziomowi dostępnej trakcji w praktycznie każdych warunkach pogodowych.

Od strony konstrukcyjnej w dedykowanej dla McLarena Senna oponie Pirelli zastosowano asymetryczne profile oraz ścianki boczne, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszego poziomu przyczepności poprzecznej maksymalizując pozytywny efekt współdziałania przedniej i tylnej osi.

McLaren Sen4