MEDIVAL ORAZ AC S.A. WSPÓLNIE WSPIERAJĄ BEZPIECZEŃSTWO

ratownik-12

Producent samochodowych instalacji autogaz STAG nawiązał współpracę z Grupą Ratowniczą, działającą przy Stowarzyszeniu Ratowniczo- Poszukiwawczym Medival.

Strategicznym obszarem działań społecznych firmy AC S.A., dystrybutora STAG w Polsce, jest wspieranie lokalnych inicjatyw.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO

ROZMAITOŚCI


 

Głównym celem współpracy jest edukacja w dziedzinie pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze samochodów z instalacjami autogaz. W trakcie wydarzeń oraz imprez plenerowych Medival będzie prowadził szkolenia z pierwszej pomocy oraz prezentował pokazy ratownictwa medycznego.

Wsparcie w tym temacie jest niezwykle istotne, gdyż jak pokazują badania CBOS tylko 19 proc. Polaków jest pewnych swoich umiejętności zakresie udzielania poszkodowanym w wypadku pierwszej pomocy.

ratownik-13

– Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, to jedno z wyzwań związanych z rozwijającą się infrastrukturą drogową i zwiększeniem liczby samochodów na drogach. Ujmujemy je nie tylko w kontekście oferowanych przez nas produktów, ale również poprzez wspieranie inicjatyw lokalnych łączących się z bezpieczeństwem – informuje Katarzyna Rutkowska, Prezes Zarządu AC S.A.

W ramach udzielonego wsparcia Grupie Ratowniczej Medival, firma AC S.A. dofinansowała zakup ambulansu wraz z niezbędnym wyposażeniem, m.in. torbą reanimacyjną, torbami opatrunkowymi oraz sprzętem, który pozwala na skuteczne i profesjonalne udzielanie pomocy osobom poszkodowanym.

Ratownicy ze stowarzyszenia Medival zostali wyposażeni również w profesjonalne polary ratownicze i materiały pomocne w trakcie zajęć edukacyjnych.

– Cieszymy się bardzo, z zaangażowania ze strony lokalnej firmy. Pomimo tego, że nasze stowarzyszenie istnieje od zaledwie półtorej roku, jest jednym z najszybciej rozwijających się organizacji non- profit o charakterze ratownictwa medycznego w Polsce. Świadczy o tym ilość sprzętu, wolontariuszy i chęci do współpracy instytucji, organizacji i firm – mówi Daniel Kulesza, prezes i koordynator Grupy Ratowniczej Medival.

Fot.: Medival