MEDIVON CF-2718-PK TWIN: MATA KTÓRA CHŁODZI I GRZEJE (TEST)

mata1

Do naszej redakcji kurier przywiózł sporą paczkę. Początkowo zastanawialiśmy się co też w niej się kryje. Po otwarciu okazało się, że to chłodząco- grzejąca (stąd TWIN w nazwie) mata samochodowa od firmy Medivon!

Otrzymaliśmy ją do testu. Cóż, nie mogli lepiej trafić z momentem – akurat panowały upały, stąd można było wyłączyć klimatyzację i zająć się oceną produktu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Na wstępie warto podkreślić, że mata może również grzać. To istotne, jeśli przedobrzymy w drugą stronę i zbyt mocno przykręcimy klimatyzację. Ale po kolei…

mata3

Zaczęliśmy od rozpakowania pudełka, w którym oprócz oczywiście samej maty znajduje się: pilot, zasilacz sieciowy 230- 240V, adapter samochodowy do gniazda zapalniczki, a także instrukcja obsługi w języku polskim.

Instrukcja obsługi CF-2718-PK TWIN nie była dla nas przydatna, ponieważ montaż przebiegł bezproblemowo. Wystarczyło tylko przymocować matę do fotela za pomocą gumek, a także użyć adaptera do gniazda zapalniczki. W ten sposób mata zaczęła działać. Warto wtrącić kilka słów o eleganckim, czarnym designie akcesorium, które pasuje do wnętrza samochodu. Wszak kolor czarny jest wybitnie „samochodowy”.

Wracając do działania i wrażeń z chłodzenia: ta mata faktycznie przynosi ukojenie. Za oknem było ponad 30 stopni. Naturalnie w środku temperatura osiągała jeszcze wyższe wartości, a dokładniej 38 stopni. Żeby to sprawdzić w pocie czoła (dosłownie!) czekaliśmy na ustabilizowanie wyświetlanej wartości na termometrze.

mata2

Następnie włączyliśmy urządzenie CF-2718-PK. Nie zawiedliśmy się. Było nam zdecydowanie wzdłuż całego ciała, mimo że temperatura w aucie pozostała niezmienna. Plusem okazała się także możliwość regulacji, w zależności od potrzeb, stopnia chłodzenia.

Następnie postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment. Co prawda nie mamy aktualnie zimy, ani przynajmniej jesieni, więc uznaliśmy, że odpalimy klimatyzację na full. Gdy samochód był już mocno schłodzony, uruchomiliśmy tryb ogrzewania. I wiele wskazuje na to, że nie rozchorujemy się z uwagi na zmienność temperatury. Produkt Medivonu grzeje tak, jak tego oczekiwaliśmy.

Ale to nie wszystko! Na szczęście producent dostarczył tradycyjne, wpinane do kontaktu zasilanie. Dlatego matę można wykorzystać również będąc w domu lub w pracy. Także tutaj funkcje grzania i chłodzenia działają optymalnie. Co ważne, urządzenie jest ciche, więc jeśli będziecie potrzebowali chwili koncentracji, to jak najbardziej możecie ją osiągnąć, siedząc na włączonej macie.

mata4

Podsumowując, mata chłodząco- grzejąca od firmy Medivon, jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie komfort jazdy lub pracy biurowej niezależnie od warunków pogodowych. Istotny jest również fakt, że urządzenie broni się nie tylko jakością, ale także ceną. 299 złotych za taki sprzęt jest ofertą godną uwagi.