MERCEDES C43 AMG BY CARLEX DESIGN CZYLI PRAWDZIWE CUDO

Mercedes-C43_1

Zakończyły się prace nad przeróbkami w Mercedesie C43 AMG. Modyfikacje wizualne i stylistyka są dziełem Carlex Design z Czechowic Dziedzic.

Z kolei modyfikacjami mechanicznymi zajęli się pasjonaci z 200+Team – właściciele pojazdu. Zmiany są znaczące!


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Historia modelu MB C450/43 AMG 2016 z silnikiem 3.0 Biturbo 367 KM i napędem 4MATIC jest interesująca – samochód przeszedł gruntowna przemianę i można powiedzieć, że został zindywidualizowany i dopieszczony w każdym calu.

Mercedes-C43_2

Początkowo posiadał następujące, seryjne parametry: 367 KM mocy i 520 Nm momentu obrotowego, a przyśpieszenie od 0 do 100 km wynosiło 5,1 sek.. Po dwóch miesiącach pojazd doczekał się pierwszej modyfikacji. Podniesiona została moc do 425 KM i moment do 550 Nm, co zdecydowanie poprawiło osiągi – nie tyle w przyspieszeniu, co w utrzymaniu stabilności przyrostu prędkości od 120- 250 km/h.

W drugim etapie samochód dostał układ wydechowy z klapami Cat Back. Układ został rozdzielony na lewą i prawą stronę, zrezygnowano jednocześnie z centralnej rury wydechowej. Okrągły i rozdzielony układ wydechowy stał się bardziej wydajny, a otwarte klapy powodowały swobodny przepływ spalin bez ograniczania, jakie występowało w ostatnim tłumiku. Samochód na otwartych klapach zwiększył moc o kolejne 20 KM.

Mercedes-C43_3

W trzeciej fazie zamontowane zostały sportowe katalizatory o zwiększonych średnicach, sportowe filtry powietrza, rozpisana została nowa mapa silnika, ściągnięto limitery oraz podniesiono parametry turbin, co spowodowało zwiększenie mocy. Od tego momentu auto może pochwalić się mocą 486 KM i momentem 680 Nm osiągając przy tym przyspieszenie od 0-100 w 3,9 sek.

Tak oto zmodyfikowana wersja trafiła następnie w zdolne ręce specjalistów Carlex Design, gdzie przeszła całkowitą zmianę wnętrza. Projektanci stworzyli odważną, sportową kabinę, której inspiracją było uchwycenie esencji Mercedesa AMG i podkreślenie jego agresywnego charakteru. W kreatywny sposób opracowane zostały wszystkie elementy.

Mercedes-C43_4

Gra przestrzenna, którą generują różne materiały, struktury, kontrasty, dodatki, przeszycia, pikowania, perforowania nadają wnętrzu należnej dla AMG dynamiki. C43 otrzyma również nową stylizację zewnętrzną oraz sportowe felgi. Modyfikacje zewnętrznej stylistyki stanowiły kropkę nad i.

Cała historia modyfikacji pojazdu uchwycona została w formie video i niebawem będzie można zobaczyć jak przebiegała na TVN Turbo oraz na profilach społecznościowych 200+ Team, C43 AMG by Majcher-TEAM oraz Carlex Design, do których śledzenia zapraszamy.

Dodatkowo samochód podziwiać będzie można „na żywo” w różnych miejscach Polski.

Mercedes-C43_5