MERCEDES: KOLEJNE OSIEM NOWYCH GLC 220 d 4MATIC W SŁUŻBIE GOPR

merc-gopr1

Mercedes- Benz kontynuuje wspieranie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W Krynicy- Zdroju, podczas pikniku charytatywnego z okazji 65-lecia GOPR, flotę pogotowia zasiliło 8 nowych Mercedesów GLC 220 d 4MATIC.

Samochody będą służyć ratownikom zarówno w codziennej pracy w górach, jak i przy prowadzeniu działań edukacyjno- szkoleniowych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Przekazanie nowych aut zbiegło się z wyjątkowym świętem. W Krynicy- Zdroju odbywały się obchody Dnia Ratownika Górskiego, mające na celu przybliżenie tajników pracy ratowników GOPR i promocję reguł bezpiecznego poruszania się po górach. W ramach imprezy zorganizowano pokazy ratownictwa z udziałem psów ratowniczych oraz zajęcia Akademii GOPR na temat przygotowywania się do wycieczek w góry i zasad udzielania pierwszej pomocy.

merc-gopr2

Goście pikniku mogli też skorzystać ze ścianki wspinaczkowej oraz wziąć udział w licznych konkursach i pieszej wycieczce na Jaworzynę Krynicką – oczywiście w asyście ratowników.

W wakacje GOPR tradycyjnie ma ręce pełne roboty – tylko ubiegłego lata ratownicy pogotowia musieli interweniować 872 razy, ratując z opresji 901 osób. Zimą interwencji jest jeszcze więcej: w czasie ferii zdarza się, że GOPR-owcy są wzywani ponad 70 razy dziennie. W takich warunkach potrzebują niezawodnych i wygodnych towarzyszy podróży.

Od 2011 r. motoryzacyjnym partnerem GOPR jest Mercedes- Benz. Polski oddział marki spod znaku trójramiennej gwiazdy regularnie przekazuje pogotowiu nowe samochody, a także współorganizuje kampanie społeczne, takie jak „Bezpieczna zima” czy „Bądź bezpieczny”, promujące m.in. naukę pierwszej pomocy.

merc-gopr3

– Zadania GOPR – niesienie pomocy tym, których życie lub zdrowie są zagrożone, zapobieganie wypadkom oraz ochrona środowiska górskiego – wpisują się w wartości Mercedes-Benz. Tym bardziej cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę, a nasze SUV-y będą mogły przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na górskich szlakach i zapewnić odpowiedni komfort pracy ratownikom – powiedział Paweł Miszkowski, Dyrektor Marketingu i Produktu Mercedes- Benz Cars na region Europa Środkowa.

Do floty GOPR trafiło 8 Mercedesów – są to egzemplarze modelu GLC 220 d 4MATIC z 2,1-litrowym turbodieslem o mocy 170 KM, 9-biegową skrzynią automatyczną 9G-Tronic oraz aktywnym napędem na cztery koła 4MATIC.

W trosce o najwyższe bezpieczeństwo podczas jazdy nieutwardzonym drogami, w lasach i po zmroku samochody wyposażono w aktywne reflektory LED oraz pakiet Off-Road z dodatkowymi osłonami podwozia i podniesionym zawieszeniem.