MERCEDES: OGÓLNOPOLSKI ZLOT MIŁOŚNIKÓW KLASY G

Klasa_G_20

W austriackim Graz rozpoczęła się 40 lat temu trwająca do dziś produkcja samochodu, który z czasem stał się ikoną off- roadu zjednującą rzesze fanów na całym świecie.

Kanciaste kształty karoserii, a przede wszystkim nieprzeciętne właściwości terenowe uczyniły z Mercedesa Klasy G legendę.


Zobacz relacje:

TURYSTYKA

ROZMAITOŚCI


 

Dla uczczenia okrągłej rocznicy Narodzin Gelendy, jej miłośnicy skupieni w Stowarzyszeniu Mercedes Off Road Club „M-ORC” zapraszają na ogólnopolski Zlot Miłośników Mercedesa Klasy G, który w dniach 15-18 sierpnia odbędzie się na terenie Dolnego Śląska.

Klasa_G_21

Trzydniowa impreza zlokalizowana w otoczeniu urodziwych Gór Sowich, Bardzkich i Stołowych oferuje moc atrakcji zarówno dla zwolenników aktywnego, jak i… leniwego wypoczynku. Na pewno będzie to okazja, by najeździć się do syta w terenie, nawiązać nici przyjaźni z innymi użytkownikami Mercedesów z napędem 4×4 (oraz – jeśli znajdą się tacy – również 6×6), a przede wszystkim godnie uczcić okrągły rocznicę szacownej Jubilatki.

Konstrukcja klasy G została niedawno unowocześniona. Na zlocie mile widziani będą zarówno właściciele nowych, „salonowych” maszyn, jak i starzy wyjadacze dumni z faktu, że ich nierzadko pełnoletni już pojazd wciąż potrafi zawstydzić „młodzież” w terenie. Na imprezę zaproszone są całe rodziny, również z małymi dziećmi. Mile widziani będą również zwykli widzowie, których być może kontakt z Gelendą natchnie do zakupu własnego egzemplarza Mercedesa Klasy G.

Bazą zlotu będzie Srebrna Góra, gdzie rejestracja uczestników rozpocznie się już 15 sierpnia w godzinach wieczornych. Następnego dnia na terenie zamku w Ząbkowicach Śląskich zaplanowane są główne uroczystości jubileuszu, w ramach których odbędą się liczne pokazy, konkursy (m.in. wybory najlepszych aut w kilku kategoriach np. najstarszy i najoryginalniejszy pojazd na zlocie) i zabawy.

Klasa_G_22

Impreza będzie miała charakter otwarty do godziny 15, o której kolumna Gelend wyjedzie w kierunku Kłodzka, zahaczając po drodze m.in. o Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim i kopalnię złota w Złotym Stoku.

Na trasie miłośników aut z napędem 4×4 nie może oczywiście zabraknąć atrakcji off- roadowych takich jak przeprawa przez Nysę Kłodzką czy wizyta na poligonie czołgowym, gdzie odbędą się Zawody 40×40 – czyli 40 konkurencji na 40-lecie Gelendy. Zwycięzca otrzyma oryginalne trofeum – Puchar 40-lecia Klasy G.

Okrasą długiej i zajmującej podróży będą cudne widoki oraz przejazdy pod 30-metrowymi mostami kolejki górskiej, a jej zwieńczeniem kolacja w gronie uczestników i gości serwowana na terenie Srebrnej Góry.

Klasa_G_23

Sobota będzie stała pod znakiem off- roadu, czyli tego co Gelendy (oraz ich właściciele) lubią najbardziej. Do wyboru będą dwie trasy: Łagodna oraz Pikantna. Pierwsza będzie miała charakter typowo turystyczny, pozwalając podróżnikom delektować się urokami gór Sowich, Bardzkich, Stołowych i Złotych. Druga, bardziej przeprawowa, pozwoli sprawdzić umiejętności kierowcom i pilotom o zacięciu off-roadowym.

Po dniu pełnym wrażeń wieczorem w wyjątkowej scenerii Twierdzy Srebrnogórskiej przy suto zastawionych stołach odbędzie się biesiada połączona z podsumowaniem imprezy i wręczeniem nagród.

W niedzielę przed powrotem do domów przewidziano zwiedzanie okolic we własnym zakresie, a dla chętnych wizytę na zlocie pojazdów zabytkowych organizowanym na Zamku Topacz w miejscowości Ślęza koło Wrocławia.

Klasa_G_24

Gospodarze obchodów 40. urodzin Gelendy prowadzą również rozmowy w sprawie wyjazdu do fabryki w Graz połączonego z jej zwiedzaniem, który miałby stanowić imprezę niezależną, organizowaną w innym terminie. Serdecznie zapraszamy!

Link do zapisów: http://mercedes4x4.pl/imprezy-rajdy/ .