MERCEDES PARTNEREM TURNIEJU ESL ONE W KATOWICACH

Klasa-A,-Spodek1

Mercedes- Benz będzie partnerem turnieju ESL One w Katowicach (24-25 lutego 2018 r.) – pierwszych w Polsce zmagań klasy Major w grę wideo Dota 2.

To jedna z największych tego rodzaju imprez w Europie. Podczas niej w Spodku zostanie pokazana w Polsce nowa Klasa A.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

Dwucyfrowe wskaźniki wzrostu popularności, wyprzedane miejsca na stadionach całego świata, roczne pule nagród przekraczające 100 milionów euro i niemal 500 milionów godzin streamingu oglądanych co miesiąc – esport cieszy się coraz większym uznaniem i z powodzeniem może być już uznawany za „prawdziwą” dyscyplinę sportową.

Z jednej strony to odzwierciedlenie społecznych zmian w postaci postępującej cyfryzacji, z drugiej esport, tak samo jak inne dyscypliny, wymaga od zawodników ogromnej koncentracji, specyficznych umiejętności, zdolności do pracy zespołowej oraz szybkości działania.

Klasa-A,-Spodek2

Od końca ubiegłego roku globalny świat esportu aktywnie wspiera Mercedes- Benz: jako partner i współorganizator turniejów ESL One. Producent ze Stuttgartu odpowiada w ten sposób na najnowsze trendy i dociera do nowej, młodej klienteli – i to bezpośrednio w ich własnym środowisku. Sponsoring turniejów ESL One stanowi naturalną kontynuację kampanii „Grow up”, promującej młodzieńczą twarz marki oraz kompaktowe modele z gwiazdą.

Turniej ESL One w wieloosobowej grze strategicznej Dota 2 to impreza o międzynarodowej skali i pierwszy turniej klasy Major w Dota 2 w Polsce. Drużyny ze światowej czołówki zawalczą o nagrody o łącznej puli 1 mln dolarów, a ich mecze będą śledzić tłumy widzów w katowickim Spodku oraz w sieci, za pośrednictwem streamingu. Równocześnie do turniejowych rozgrywek odbędzie się plebiscyt na najcenniejszego gracza – Mercedes- Benz MVP (eng. Most Valuable Player), wybieranego również głosami publiczności oraz eksperckiego jury. Zwycięzca otrzyma nowy egzemplarz wybranego kompaktowego Mercedesa.

Dla gości imprezy Mercedes- Benz przygotował wiele atrakcji – m.in. możliwość odbycia jazd testowych najnowszymi modelami oraz konkursy z nagrodami, w których będzie można wygrać zdalnie sterowane, miniaturowe Gelendy. Takie same modele otrzyma każdy z uczestników turnieju.

Podczas turnieju ESL One w Katowicach, po raz pierwszy w Polsce, zadebiutuje też najnowsza Klasa A – większa od poprzedniczki. Trzecia generacja kompaktu z gwiazdą wyróżnia się m.in. jeszcze bardziej funkcjonalnym nadwoziem, zupełnie nowym systemem multimedialnym MBUX ze sztuczną inteligencją, nowymi, wydajnymi silnikami oraz elementami wyposażenia zarezerwowanymi dotąd dla luksusowych limuzyn.

Turniej ESL One rozpocznie się w sobotę 24 lutego o godzinie 12:00 . Wstęp jest bezpłatny.