MERCEDES: RUSZYŁ PROGRAM SZKOLEŃ SAFETY EXPERIENCE 2019

merc-szkolenia1

Zainaugurowany został drugi sezon szkoleń z zakresu bezpiecznej jazdy: Mercedes- Benz Safety Experience. Formuła łączy aktywności, które pozwalają „zrozumieć” zachowanie samochodu w ryzykownych sytuacjach.

Kursanci zdobywają także unikalną wiedzą na temat działania najnowszych systemów wsparcia.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO

ROZMAITOŚCI


 

Wszystko to pod okiem profesjonalnych instruktorów i za kierownicą szerokiej gamy modeli z gwiazdą. W tym roku kalendarz Safety Experience obejmuje 21 spotkań, organizowanych w trzech lokalizacjach: na torach Bednary, Modlin oraz Jastrząb.

merc-szkolenia2

Program Mercedes- Benz Safety Experience bazuje na wieloletnim doświadczeniu instruktorów prowadzących szkolenia w zakresie doskonalenia techniki jazdy i uzupełnia je o praktyczne testy działania innowacyjnych systemów wsparcia dostępnych w nowych Mercedesach. Kierowca współczesnego samochodu może liczyć bowiem na coraz większe wsparcie elektroniki, ale nadal musi odpowiednio diagnozować niebezpieczne sytuacje i wykształcić właściwe nawyki.

A przy tym widzieć, jak dokładnie działają poszczególne systemy, tak by móc w pełni wykorzystać ich potencjał.

Dlatego szkolenia Mercedes-Benz Safety Experience koncentrują się nie tylko na próbach mających na celu „doszlifowanie” zdolności prowadzenia pojazdu – takich jak hamowanie awaryjne, technika skrętu czy nagła zmiana toru jazdy, ale i na przetestowaniu systemów bezpieczeństwa w praktyce.

merc-szkolenia3

Harmonogram szkoleń obejmuje m.in. zajęcia na płycie poślizgowej z szarpakiem, wprowadzanie pojazdu w różne rodzaje poślizgu oraz pokazy działania systemów bezpieczeństwa predykcyjnego Pre-Safe. W programie nie zabrakło nawet punktów dotyczących jazdy częściowo zautomatyzowanej, w tym autonomicznego parkowania. Jest też element rywalizacji i adrenaliny w postaci zawodów pomiędzy uczestnikami.

Szkolenia Mercedes-Benz Safety Experience prowadzi 12 doświadczonych instruktorów – z jednej strony znakomitych kierowców z sukcesami w motorsporcie, z drugiej pedagogów. Przetestować najnowsze modele marki w bezpiecznych warunkach – do dyspozycji uczestników są m.in.: Klasa A Limuzyna, Klasa B, Klasy C oraz E, GLE, a w późniejszym etapie nawet elektryczny SUV z gwiazdą – model EQC.

W tym roku kalendarz programu Mercedes-Benz Safety Experience obejmuje 21 jednodniowych szkoleń, odbywających się od czerwca do października.

www.collabstudio.pl

Partnerem programu Mercedes-Benz Safety Experience w zakresie ogumienia jest marka Continental. Uczestnicy wydarzenia będą mogli przetestować najnowszą oponę Continental EcoContact 6 o wyjątkowo niskich oporach toczenia i wydłużonej trwałości, a także SportContact 6 – opony przeznaczone do samochodów o wysokich osiągach.

– Cieszymy się, że drugi rok z rzędu jesteśmy partnerem Mercedes-Benz Safety Experience. Od lat za priorytet naszej działalności uznajemy poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz realizację założeń Wizji Zero, która zakłada zredukowanie do zera liczby wypadków, rannych i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Opony Continental, w które zostaną wyposażone auta szkoleniowe, nie tylko pozwalają wykorzystać potencjał samochodów, ale także zapewniają poprawne działanie systemów bezpieczeństwa, optymalną przyczepność, doskonałą precyzję prowadzenia i krótką drogę hamowania – powiedział Piotr Snakowski, Head of Marketing Department w Continental Opony Polska.

merc-szkolenia4

– Bezpieczeństwo od wielu lat jest jedną z czołowych wartości Mercedes-Benz. Już na początku lat siedemdziesiątych, jako część programu ESV (Experimental Safety Vehicles), Mercedes-Benz zbudował ponad 30 pojazdów testowych, które utorowały drogę do wielu innowacji z zakresu bezpieczeństwa, jak np. ABS, napinacze pasów, poduszki powietrzne, czy sposoby na ochronę pieszych lub przed uderzeniami bocznymi. Nasz program Mercedes-Benz Safety Experience już w drugiej odsłonie to wkład w praktyczne doskonalenie przez kierowców użycia systemów z zakresu bezpieczeństwa – skomentował Tomasz Mucha z Mercedes- Benz Polska.

Informacje na temat szkoleń znajdują się na stronie https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/the-brand/Mercedes-Benz-Safety-Experience/o-nas.html?owda=misc.

merc-szkolenia6