MERCEDESEM PO WIŚLE 2018: OKAZAŁY JUBILEUSZ W PŁOCKU

mercpo-wis1

Jubileuszowa edycja Mercedesem po Wiśle Classic Days, która odbyła się w trzeci weekend czerwca w Płocku już po raz piętnasty była (jak zwykle!) bardzo udana.

Dopisała pogoda, uczestnicy a zaskoczyły niecodzienne atrakcje które przygotował Maciej Kulas – organizator imprezy.


Zobacz także:

MERCEDESEM PO WIŚLE 2018

HISTORIA/OLDTIMERS


 

mercpo-wis2

Już pierwszego dnia spora grupa właścicieli i sympatyków klasycznych Mercedesów przekonała się że tegoroczna impreza będzie wyjątkowa. Podczas dwugodzinnego rejsu po Wiśle statkiem M/S Marianna oczom uczestników ukazał się zacumowany na środku rzeki zabytkowy Mercedes 220 SEb, który należy do komandora Mercedesem po Wiśle.

Postanowił on iż pora wcielić w życie tytuł eventu i udowodnić że wszystko jest możliwe. Był to niesamowity widok, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

mercpo-wis3

Kolejnym pomysłem, który całkowicie odmienił charakter płockiego spotkania miłośników Mercedesa było zaprezentowanie pojazdów na deptaku umiejscowionym w centrum miasta. Ulica Tumska kiedyś centrum wydarzeń, z czasem przekształciła się w pasaż spacerowy na którym pojawia się coraz więcej kawiarni i sklepów z płockimi pamiątkami.

Okazało się, że mimo ograniczonej jak na potrzeby niemal stu samochodów przestrzeni, udało się stworzyć coś, co po raz kolejny można śmiało nazwać unikalnym przedsięwzięciem. Po paradzie ulicami Płocka samochody ustawiono wzdłuż całej ulicy biegnącej niemal aż do tumskiego wzgórza i zabytkowej katedry.

mercpo-wis4

Dzięki temu odwiedzający miasto lub spacerujący po nim w sobotnie popołudnie mogli zobaczyć cały przekrój klasycznych Mercedesów i poobcować z nimi nieco bliżej niż w niejednym muzeum. Całość części miejskiej zakończył koncert zespołu Farben Lehre, który okazał się kolejnym mocnym akcentem XV edycji Mercedesem po Wiśle.

Ostatniego dnia uczestnicy wybrali się w trasę wokół Płocka, doskonale przygotowaną przez Jacka Michalskiego. Plenery które można było podziwiać jadąc w kolumnie pojazdów wzbudzały radość i niedowierzanie, bo miejscami zupełnie nie kojarzyły się z mazowiecką równiną. Wyjazd zakończył się piknikiem na specjalnie przygotowanym plenerze na uroczej wiejskiej łące.

mercpo-wis5

Tam też przed drogą powrotną można było spróbować mazowieckich wędlin i wypieków. Trzydniowy, nieśpieszny odpoczynek w gronie ludzi zarażonych tą samą pasją i ciekawe atrakcje zapewnione przez organizatorów – to chyba sedno odmienności Mercedesem po Wiśle. I właśnie to powoduje, że co roku niemal trzysta osób odwiedza Płock w nadziei na dobrą zabawę i udany weekend w gronie samochodowych pasjonatów.

Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego. Gospodarzem imprezy była Gmina – Miasto Płock, a sponsorem głównym firma Solumus. Zlot wspierali także Mercedes- Benz Polska i Mercedes- Benz Auto Forum. Partnerem technologicznym był Samsung. Nagrody ufundowali m.in. Yamaha Moto-Kom i Motul Polska.

Partnerem medialnym jest serwis NewsAuto.pl.

mercpo-wis16

Fot.: Dominik Dziecinny