MINI: SPECJALNY KSIĄŻĘCY MODEL NA CELE CHARYTATYWNE

mini-des1

MINI świętuje ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle 3-drzwiowym samochodem, zaprojektowanym specjalnie dla upamiętnienia tej szczególnej okazji.

19 maja, zaraz po uroczystości zaślubin, ten designerski, unikalny model zostanie przekazany Stowarzyszeniu na rzecz Dzieci z HIV (CHIVA), organizacji charytatywnej wybranej przez młodą parę.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

CHIVA przeprowadzi następnie publiczną licytację MINI.

mini-des2

– Jako kultowa brytyjska marka, o prawie 60-letniej historii, bardzo się cieszymy, że możemy przekazać to wyjątkowe MINI na cele charytatywne z okazji królewskiego ślubu. Zespół projektowy MINI wyposażył to unikalne auto w specjalnie zaprojektowaną i starannie namalowaną grafikę na dachu oraz w spersonalizowane detale wewnątrz i na zewnątrz, wykonane techniką druku 3D, które czynią to MINI naprawdę wyjątkowym – wyjaśnia Oliver Heilmer, szef działu MINI Design.

3-drzwiowy model MINI lśni bielą z błękitnosrebrnymi lakierowanymi pasami, które nadają karoserii indywidualny wygląd.

mini-des3

Klasyczne chromowane detale, takie jak obramowanie atrapy chłodnicy z grillem w kształcie plastra miodu, klamki drzwi, obramowania reflektorów i lamp tylnych, pokryte są przezroczystym lakierem o czarnogranatowym odcieniu nadającym autu nowoczesność i świeżość. Lampy tylne ze wzorem flagi Union Jack i granatowe metalizowane felgi nadają autu ostatni szlif.

Szczególną atrakcją na zewnątrz jest kolorowy, lakierowany dach: grafika została naniesiona ręcznie w kilku warstwach. Łączy ona elementy flag narodowych księcia Harry’ego (Union Jack) i Meghan Markle (Stars and Stripes).

mini-des4

Ozdobniki na kierunkowskazach bocznych zaprojektowano jako elementy drukowane w 3D. Przedstawiają one inicjały M i H ozdobione sercem i pierścieniami.

Po otwarciu auta na ziemi przed drzwiami kierowcy (po prawej stronie) i pasażera wyświetlane jest ekskluzywne powitanie „Just Married”. Od kilku tygodni również klienci MINI na wybranych rynkach mają możliwość uczynienia ze swego pojazdu unikatu dzięki ofercie Yours Customised, w ramach której można zamówić ozdobniki boczne i listwy dekoracyjne drukowane w 3D oraz indywidualne listwy progowe i projekcje świetlne.

mini-des5

Jasny, przyjazny odcień szarości Satellite Grey tworzy idealne tło podkreślające indywidualnie zaprojektowane elementy tej specjalnej wersji. Granatowoczarny przezroczysty lakier na zewnętrznych elementach chromowanych znaleźć można też na wybranych elementach chromowanych we wnętrzu. Duża listwa dekoracyjna przed przednim fotelem pasażera przedstawia imiona panny młodej i pana młodego, datę ślubu i gratulacje dla młodej pary.

Kolejną cechą wyróżniającą wnętrze jest akcent będący echem grafiki na dachu. Ten element graficzny umieszczony jest na listwach dekoracyjnych w drzwiach i za kierownicą, a także wyhaftowany na zagłówkach jako abstrakcyjne odniesienie do flagi Union Jack z jednej strony, a flagi Stars and Stripes jako perforacja i stebnowanie z drugiej strony.

mini-des6