MITSUBISHI: 114 SAMOCHODÓW NA TRZECIM ZLOCIE MARKI

mitsub-zlo1

III już zlot właścicieli samochodów marki Mitsubishi zgromadził aż 400 fascynatów pojazdów spod znaku Trzech Diamentów, którzy spotkali się w Łomnicy koło Karpacza.

114 załóg rywalizowało towarzysko na pięknych, górskich trasach. Program imprezy, która słynie z rodzinnej atmosfery, obfitował w liczne ciekawe miejsca do zwiedzania a także zagadki dla najmłodszych.


Zobacz także:

TURYSTYKA

ROZMAITOŚCI


 

Dodatkową atrakcją były jazdy testowe najnowszym modelem SUV-a coupe – Eclipse Cross oraz możliwość pokonania toru off- roadowego modelami L200 Monster i Pajero Adventure, przygotowanych do jazdy w trudnym terenie. W spotkaniu wzięła również udział lubiana przez publiczność aktorka i ambasadorka marki Mitsubishi Anna Cieślak.

mitsub-zlo2

Ahoj przygodo, czyli Drive Your Ambition

Tegoroczny zlot, którego baza położona była u stóp Snieżki obrazował nową strategię marki i hasło przewodnie „Drive Your Ambition, które odwołuje się między innymi do ambicji odkrywania świata. Pierwszego dnia okoliczne drogi zdominowały modele Outlander, L200, Pajero i Eclipse Cross, a takie okazy, jak 3000 GT, czy Lancer Evolution. Uczestnicy mieli czas na rozmowy.

Wieczorem gości uroczyście powitali prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors Yasuyuki Oyama oraz znana aktorka i ambasadorka marki Anna Cieślak. Po uroczystości zawodnicy, podzieleni na trzy grupy, udali się na odprawę przed sobotnimi zmaganiami.

mitsub-zlo3

3 wersje przygody i Osada Podróżnika

Zlotowi podróżnicy mogli wybrać jedną z trzech tras dostosowanych ich preferencji i możliwości samochodu. Jak na markę znaną ze świetnych aut 4×4 przystało, najwięcej osób wybrało trasę terenowo – turystyczną i terenową. Na tej pierwszej modele Outlander, Eclipse Cross i ASX pokonywały szutrowe górskie drogi. Na drugiej – przygotowane do off-roadu auta zdobywały przeszkody w terenie.

Trasa turystyczna była najdłuższa, ale i najszybsza. Kierowcy mieli bowiem okazję poruszać się po szlakach, na których rozgrywano Rajd Karkonoski.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje związane z doskonaleniem umiejętności jazdy i podniesieniem bezpieczeństwa na drogach: zawodnicy mieli do pokonania krótką próbę szybkościową i wykonywali zadania w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Częścią zawodów stał się też Farmageddon, gdzie zlotowicze zdobywali punkty w konkurencjach poszerzających wiedzę związaną z prowadzeniem farmy.

mitsub-zlo4

Ducha odkrywcy można było także znaleźć w Osadzie Podróżnika – malowniczo położonej polanie piknikowej dla wszystkich zlotowiczów, nad którym górował umieszczony na skale Eclipse Cross. SUV coupe, będący ucieleśnieniem nowego hasła „Drive Your Ambition”, pomógł także uczestnikom w uzyskaniu punktów w kolejnym zadaniu, pokazującym jak ważna jest płynność jazdy – slalomie ze szklanką wody na masce.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przetestowania na terenowym torze przeszkód, specjalnie przygotowanych do jazdy w terenie Pajero Adventure i L200 Monster.

mitsub-zlo5

Tysiące uśmiechów na zakończenie

Ukoronowaniem sukcesów zlotowych podróżników była ceremonia wręczenia nagród. Trofea dla gorąco oklaskiwanych zwycięzców wręczał prezes Yasuyuki Oyama, któremu towarzyszyli przybyli specjalnie na tę uroczystość przedstawiciele centrali firmy Mitsubishi Motors Corporation – Masaya Ota, szef MRDE – europejskiego ośrodka badań i rozwoju MMC oraz Natsuko Kojima – odpowiedzialna w MRDE za planowanie produktu i badania rynku.

– Cieszę się, że nasza zlotowa rodzina Mitsubishi z roku na rok się powiększa i co roku, dzięki Państwu, zachwyca niesamowitym entuzjazmem i rodzinną serdecznością. Dziękuję Państwu za wielkie zaangażowanie i zapał, za fair play i wielkie serca i już dziś zapraszam na IV Zlot i kolejną przygodę z Mitsubishi – podsumował prezes Yasuyuki Oyama.

mitsub-zlo6