MITSUBISHI: JAPOŃSKA DROGA PROWADZI DO AKIKO MIWY

mitsub-podr1

Ambasadorka marki Mitsubishi w Polsce, Anna Cieślak wyruszyła w swą drugą podróż śladami japońskiej kultury w Polsce. Cel był tym razem trudno dostępny.

Był nim położony w Beskidzie Zachodnim pensjonat Akiko Miwa – Japonki z Orderem Wschodzącego Słońca. Aktorka udała się napędzanym na cztery koła SUV-em coupe – Eclipse Cross.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

mitsub-podr2

Cykl podróży „Japońska droga Mitsubishi w Polsce” nie tylko idealnie wpisuje się w strategię marki Drive Your Ambition, ale i wciela w życie hasło Ambition to Explore, inspirując miłośników marki do poznania ciekawych miejsc oraz ludzi związanych z japońską kulturą w naszym kraju.

Narratorką filmowej serii, którą można śledzić na profilach społecznościowych marki, jest znana aktorka i ambasadorka Mitsubishi Anna Cieślak.

mitsub-podr4

Cel nr 2 – Villa Akiko w Gorcach

Położony na uboczu w goreckich lasach, pensjonat Akiko Miwy – najbardziej znanej polskiej Japonki przemienia się zimą w trudno dostępne uroczysko. Mimo niełatwych, zimowych warunków – głębokiego śniegu, lodu i stromych podjazdów – japoński SUV z systemem napędu na cztery koła S-AWC (Super All- Wheel Control) i aktywną kontrolą znoszenia AYC (Active Yaw Control) wyśmienicie sprawdził się na beskidzkich bezdrożach.

Dzięki systemom nawet zbyt mocne wciśnięcie pedału przyspieszenia lub hamulca na zaśnieżonym zakręcie, czy podjeździe nie zmusza w tym modelu do manewru kontrującego, ponieważ S-AWC reaguje na warunki drogowe w czasie rzeczywistym i koryguje siłę hamowania, a także rozdział momentu obrotowego pomiędzy obie osie SUV-a.

mitsub-podr3

Ostoja Akiko leży u szczytu góry wznoszącej się nad miejscowością Harklowa, nieopodal Nowego Targu. To właśnie tu, przeszło 30 lat temu, zdecydowała się zbudować swój niezwykły dom-pensjonat świeżo przybyła do naszego kraju Akiko Miwa. Villa Akiko to miejsce niecodzienne, nie tylko ze względu na osobę właścicielki.

Szczyci się pierwszym, japońskim, formalnym adresem przyznanym w Polsce – osiedle Ariake 1. Najsłynniejsza góralka w Japonii i najbardziej znana Japonka w Polsce z niezrównaną energią i wytrwałością dba o polską naturę i działa na rzecz promocji kultury japońskiej w Polsce. Realizuje te misje poprzez szeroką aktywność edukacyjną, ekologiczną i kulturalną, otrzymując nagrody i wyróżnienia.

Charyzmatyczna właścicielka pensjonatu otworzyła przed Anną Cieślak swoje serce i opowiedziała ciekawą historię życia (w której nie brakuje wątków ajnuskich, arystokratycznych, czy wręcz metafizycznych), ale także wprowadziła ją w świat japońskiej, domowej kuchni i sztuki układania kwiatów i roślin – ikebany.

mitsub-podr5