MITSUBISHI: JUŻ MOŻNA KUPIĆ NOWY MODEL CLIPSE CROSS (CENY)

mitsub-eclicr1

W polskich salonach Mitsubishi Motors rozpoczęła się przedsprzedaż nowego modelu Eclipse Cross. Zainteresowani tym sportowym SUV-em mogą zapoznać się z nim podczas serii przedpremierowych pokazów.

Odbywają się one w salonach marki w dziesięciu miastach (lista placówek na https://nowyeclipsecross.mitsubishi.pl/pokazy-przedpremierowe), tam też można zapoznać się z pełną ofertą.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

MITSUBISHI: PRZEDPREMIEROWA PREZENTACJA ECLIPSE CROSSI


 

Nowy model Mitsubishi Eclipse Cross, którego bezpośrednimi konkurentami będą modele Volvo XC40, Mazda CX5 czy Volkswagen Tiguan kusi sportową sylwetką SUV-a coupe, znakomitymi osiągami i precyzją prowadzenia dzięki sztywnemu, choć komfortowemu zawieszeniu oraz najnowszej generacji znanego z Lancera Evolution układu kontroli napędu na cztery koła – Super-All Wheel Control.

Do napędu posłuży zupełnie nowy, turbodoładowany silnik benzynowy z podwójnym systemem wtryskowym o pojemności 1.5 litra i mocy 163 KM współpracujący z 8-biegową automatyczną przekładnią CVT i 6-biegową, manualną skrzynią biegów.

mitsub-eclicr2

Nowa konstrukcja Mitsubishi oferuje ciche, komfortowe i świetnie rozplanowane wnętrze z panoramicznym, otwieranym dachem oraz innowacyjnymi układami sterowania i łączności, jak na przykład SDA – wyświetlacz dotykowy smartphone display audio ze sterownikiem gładzikowym (touchpadem) czy przezierny wyświetlacz HUD. Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwa kilkanaście najnowocześniejszych systemów oraz konstrukcja RISE rozpraszająca energię podczas zderzenia.

Niezwykle bogate jest wyposażenie już w podstawowej wersji, która oferuje między innymi automatyczne światła drogowe, system ograniczający skutki kolizji czołowych FCM, system ostrzegający o nieplanowanej zmianie pasa ruchu LDW, tempomat ze sterowaniem w kierownicy, automatyczną klimatyzację, 16-calowe aluminiowe obręcze kół, 7 poduszek bezpieczeństwa, radioodtwarzacz CD/MP3, czujnik deszczu, przyciemniane szyby, relingi dachowe czy podgrzewane boczne lusterka.

Nowe Mitsubishi Eclipse Cross będzie w Polsce dostępne w 8 konfiguracjach, 5 wersjach wyposażenia i 7 kolorach nadwozia a ceny tego modelu startują od 93 990 zł.

mitsub-eclicr3

4WD –plus Super-All Wheel Control (S-AWC)

Nowy silnik benzynowy w Eclipse Cross może być połączony z napędem tylko na oś przednią lub na obie osie 4×4. System nazywany dziś Super-All Wheel Control (S-AWC) to mechaniczno- elektroniczny układ zapewniający w każdych warunkach optymalną dystrybucję siły napędowej pomiędzy koła samochodu w oparciu o dane z Układu Aktywnej Kontroli Znoszenia i czujników umieszczonych w całym aucie, w tym czujnika kąta obrotu kierownicy, czujnika przyspieszenia wzdłużnego, przyspieszenia bocznego, czujnika znoszenia (zestawia rzeczywistą trajektorię ruchu auta z teoretyczną, której życzy sobie kierowca), prędkości, obciążenia itp.

S-AWC zapewnia lepszą dokładność śledzenia toru jazdy na zakrętach, standardowo dzieląc moment napędowy na przednie i tylne koła w proporcji 80/20 proc., która może zostać błyskawicznie i stale zmieniana maksymalnie do 55/45 proc. w trybie AUTO. Napęd może być przenoszony w trzech trybach wybieranych przez kierowcę – są to Auto, Gravel („szuter”) oraz Snow („śnieg”).

Konstruktorom MMC udało się zbudować samochód z nadwoziem SUV Coupé zapewniający dobre osiągi. Zawieszenie kół w Eclipse Cross (kolumny MacPherson z przodu, układ wielodrążkowy z tyłu) zostało opracowane pod kątem precyzji prowadzenia, w tym ograniczenia przechyłów nadwozia i przenoszonych przez nie drgań. Kluczowym elementem koniecznym do zapewnienia precyzyjnej dynamiki jazdy jest układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem. Zastosowano w nim nowe elementy silnika elektrycznego i większe przełożenie. Układ hamulcowy (z wentylowanymi tarczami z przodu i pełnymi tarczami z tyłu) również opracowywano z myślą o wysokich osiągach, stąd zastosowanie z przodu tarcz o średnicy 17 cali.

mits-eclicr5

 

Mitsubishi Eclipse Cross to samochód otaczający swych pasażerów opieką i ochroną, wyposażony w najnowocześniejsze technologie i rozwiązania gwarantujące maksimum zabezpieczenia aktywnego i pasywnego.

Na pokładzie auta znajdziemy m.in. system ograniczający skutki kolizji czołowych (oparty na obserwacji przedpola przez kamery oraz sensory radarowe), system informujący o niezamierzonej zmianie pasa, o obecności innego użytkownika drogi w martwym polu lusterek, o ruchu poprzecznym za samochodem, mamy tu adaptacyjny tempomat z automatycznym utrzymywaniem bezpiecznego odstępu od poprzednika, a także automatyczne sterowanie przełączaniem między światłami mijania i drogowymi, elektryczny hamulec postojowy czy system kamer dookólnych, z których komputer komponuje na ekranie centralnym obraz pokazujący samochód „z lotu ptaka”.

Specjalna oferta dla pierwszych klientów

W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie polskich klientów, dla pierwszych nabywców nowego Mitsubishi Eclipse Cross, zorganizowano w naszym kraju cykl prezentacji przedpremierowych. Odbywać się one będą do 22 października w autoryzowanych salonach Mitsubishi Motors w Warszawie (Japan Motors), Łodzi (Satall), Gdańsku (Motor Centrum), Lublinie (Parexbud), Katowicach (MM Cars), Krakowie (Auto Krak), Sosnowcu (Japan Motors), Gorzowie Wielkopolskim (Gezet), Częstochowie (Kombat) i Toruniu (Arpol).

mits-eclicr6

 

Goście tych imprez będą mieli możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanej prezentacji oraz obejrzenia na żywo jednego z modeli przedprodukcyjnych Mitsubishi Eclipse Cross. Na klientów, którzy zdecydują się na zakup samochodu podczas jednego z pokazów, czeka wyjątkowa oferta – otrzymają oni bezpłatnie komplet opon zimowych Toyo i zaawansowany system antykradzieżowy Omega Can Ultra oraz będą mogli skorzystać z promocyjnego pakietu ubezpieczeniowego PZU w cenie 3,8 proc. wartości pojazdu.

Dodatkowo klienci będą mogli kupić z ponad 30-proc. zniżką pakiet stylizacyjny Dynamic Elegance, w skład którego wchodzą przednie, tylne i boczne elementy stylizacyjne, listwa pokrywy bagażnika, dywaniki tekstylne Elegance oraz mata podłogi bagażnika. Dzięki przedpremierowej ofercie pierwsi entuzjaści modelu Mitsubishi Eclipse Cross, którzy złożą zamówienie podczas prezentacji w wyżej wymienionych salonach zyskają ponad 7800 zł.

Aby otrzymać zaproszenie na specjalny pokaz nowego Mitsubishi Eclipse Cross wystarczy na stronie https://nowyeclipsecross.mitsubishi.pl/pokazy-przedpremierowe wybrać jeden z salonów oraz wypełnić i wysłać umieszczony tam kwestionariusz.

mits-eclicr8

 

W polskiej ofercie Mitsubishi Eclipse Cross znajdziemy 8 propozycji, 5 pakietów wyposażenia – Inform, Invite Plus, Intense, Intense Plus i Instyle. Zgodnie z oczekiwaniami nabywców aż 5 z tych 8 wersji oferuje automatyczną, 8-biegową przekładnię CVT.

– Cieszymy się z tego, że oprócz tak wysoko ocenianej przez nabywców stylizacji, jakości i nowoczesnego wnętrza, wszystkie wersje Mitsubishi Eclipse Cross zaoferują klientom znacznie bogatsze wyposażenie w korzystniejszej cenie, niż konkurencyjne modele – podkreśla Adam Męciński, dyrektor sprzedaży polskiego przedstawicielstwa Mitsubishi Motors.

CENY

Cena najtańszej wersji nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross to od 93 990 zł.

Cennik:
– INFORM 1.5T 6MT 2WD: 93 990 zł;
– INVITE PLUS 1.5T 6MT 2WD: 102 990 zł
– INVITE PLUS 1.5T 8CVT 2WD: 110 990 zł;
– INTENSE 1.5T 6MT 2WD: 112 990 zł;
– INTENSE: 1.5T 8CVT 2WD: 120 990 zł;
– INTENSE PLUS 1.5T 8CVT 2WD: 125 990 zł;
– INTENSE PLUS 1.5T 8CVT 4WD: 133 990 zł;
– INSTYLE 1.5T 8CVT 4WD: 147 990 zł;
– dopłata za lakier metalizowany lub perłowy: 2 800;
– dopłata za lakier „Diamentowa czerwień”: 4 200 zł.

Fot.: Mitsubishi i NewsAuto.pl