MITSUBISHI: PIĘĆ MILIONÓW AUT Z TAJLANDII – JUBILAT PAJERO SPORT

mitsub-tajland1

Firma MMC ogłosiła, że z taśm montażowych Mitsubishi Motors Thailand (MMTh), wyłącznego przedstawiciela i dystrybutora marki w tym kraju, zjechał pięciomilionowy samochód.

Pojazdem tym był model Pajero Sport. Zakłady producenta w Laem Chabang są największymi poza Japonią, zdolnymi do produkcji 424 000 aut rocznie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Eksportowane są do ponad 120 krajów na świecie. Wyniki osiągane przez fabrykę wspierają rozwój firmy w regionie ASEAN, jak również na arenie międzynarodowej.

Podczas swojego wystąpienia Somkid Jatusripitak, wicepremier Królestwa Tajlandii pogratulował Mitsubishi Motors udanej współpracy z rządem.

W czasie uroczystości głos zabrał Osamu Masuko, dyrektor generalny Mitsubishi Motors Corporation. Wyraził wdzięczność za wsparcie i współpracę ze strony rządu Tajlandii.

Mitsubishi Motors rozpoczęła działalność w Tajlandii w 1961 roku, a pierwszy milion wyprodukowanych samochodów odnotowano w 2003 roku. Drugi milion osiągnięto w 2010 roku, a po zaledwie trzech latach, w 2013 roku z fabryki wyjechał trzymilionowy egzemplarz Mitsubishi. Wraz ze wzrostem popytu, w 2015 roku osiągnięto wynik 4 milionów samochodów.

Z pięciu milionów pojazdów, 3,7 miliona zostało wyeksportowanych do ponad 120 krajów na całym świecie. W 2016 roku z zakładów MMTh na eksport trafiło trzy miliony samochodów.

MMTh obecnie posiada trzy fabryki samochodów w Laem Chabang. Pierwszy zakład został otwarty w 1992 roku, a drugi w 1996 r. W tym ostatnim produkcja jest skoncentrowana na samochodach typu pickup o ładowności 1 tony, zarówno na rynek lokalny, jak i na eksport.

W 2007 r. Mitsubishi Motors Thailand przystąpiło do projektu Eco Car i zainwestowało w trzeci zakład samochodowy, który w 2012 r. rozpoczął produkcję pojazdów ekologicznych. MMTh posiada również fabrykę układów napędowych, która produkuje silniki na rynek krajowy oraz na eksport.

Mitsubishi Motors Thailand zatrudnia obecnie ponad 6 600 pracowników. Aby usprawnić działalność i wykorzystać swoją rolę w grupie Mitsubishi Motors, firma posiada również dział części zamiennych Global Parts Logistics, poligon badawczy i nowoczesne centrum szkoleniowe.