MOOG WSPIERA MISTRZÓW W NASCAR WHELEN EURO SERIES

NWES-1

Po finałach NASCAR Whelen Euro Series (NWES) rozegranych na torze w Zolder w Belgii, w grudniu w Charlotte (NC, USA) odbył się NASCAR Champions Week.

Po emocjonujących wyścigach, zwycięstwo w swoich klasach podczas tygodnia mistrzów świętowali Alon Day i Thomas Ferrando. Maciej Dreszer – jedyny Polak startujący w serii – zakończył sezon 2017 na wysokiej, 3. pozycji w klasie Rookie.


Zobacz także:

SPORT


 

Oficjalnym dostawcą komponentów układu kierowniczego i zawieszenia w NASCAR Whelen Euro Series jest Federal- Mogul Motorparts, oddział Federal- Mogul LLC, który mocno wspiera kierowców podczas każdego wyścigu.

NWES-2

Należąca do Federal- Mogul marka MOOG – oferująca części układu kierowniczego i zawieszenia – jest wieloletnim partnerem i sponsorem wyścigów NASCAR. Poza wsparciem Whelen Euro Series na Starym Kontynencie, jest oficjalnym dostawcą układów kierowniczych i zawieszenia w cyklu w USA. Części pomogły kierowcom sięgać po zwycięstwo w wyścigach Monster Energy NASCAR Cup Series przez kolejne 52 lata.

– Federal- Mogul Motorparts i MOOG bardzo cenią sobie obecność w wyścigach NASCAR Whelen Euro Series, dostarczając części układu kierowniczego i zawieszenia każdemu kierowcy. Obecność w sportach motorowych na światowym poziomie pozwala nam prezentować efekty kompleksowych badań i testów, które stoją za projektowaniem i produkcją części MOOG. Chcemy rozwijać naszą obecność w europejskiej serii wyścigów, tak samo jak ma to miejsce w NASCAR w Ameryce Północnej – mówi Paul Tersi, Brand Manager, odpowiedzialny za części do zawieszenia z Federal- Mogul Motorparts EMEA.

Pierwsze dwie rundy sezonu NWES 2017 gościły na torze Ricardo Torno w Walencji (Hiszpania). Kolejne wyścigi odbyły się na torach Brands Hatch (Anglia), Venray Raceway (Holandia) i Hockenheimring (Niemcy). Decydujące wyścigi trwały dwa weekendy – z półfinałami na torze Autodromo di Franciacorta we Włoszech i finałami na torze Zolder w Belgii.

NWES-3

– Przez ponad 50 lat wyścigów NASCAR, MOOG wystawia swoje produkty na próbę w trudnych warunkach, gdzie każde niepowodzenie może być zauważone przez miliony fanów. Konieczne jest bardzo duże zaufanie do produktów, aby mogły one pojawić się w takiej roli na torach NASCAR – podkreśla Tersi.

Pełna oferta marki MOOG obejmuje części do układu kierowniczego i zawieszenia, od łożysk kół przez końcówki drążków kierowniczych po wahacze poprzeczne.