NAVITEL: MODEL R1050 Z BAZĄ FOTORADARÓW I PRĘDKOŚCIOMIERZEM

navitel-no1

Navitel prezentuje nowy wideorejestrator. R1050 to pierwszy model w portfolio z ostrzeżeniami o fotoradarach i cyfrowym prędkościomierzem.

R1050 rejestruje wideo w rozdzielczości Full HD, w 30 klatkach na sekundę. Sprzęt wyposażono w procesor MStar 8328 oraz sensor optyczny Sony IMX 323.


Zobacz także:

GPS / AUDIO

NAVITEL – NAWIGACJE


 

Obiektyw wykonano z 4- warstwowego szkła. Materiał nagrany przez kamerę będzie wyraźny i szczegółowy niezależnie od warunków oświetleniowych. Kąt widzenia obiektywu wynosi 165°. Magnetyczny uchwyt gwarantuje łatwą instalację w samochodzie i obrót urządzenia o 360°.

navitel-no2

W odróżnieniu do znanego w Europie modelu R1000, w R1050 producent zdecydował się poszerzyć funkcjonalność urządzenia poprzez dodanie cyfrowego prędkościomierza oraz informacji o fotoradarach.

Cyfrowy prędkościomierz służy do wyświetlania aktualnej prędkości pojazdu, obliczonej na podstawie sygnału GPS oraz czasu. W menu wideorejestratora dostępne są dwa tryby: prędkość i prędkość + czas. Informacje o fotoradarach mają na celu ostrzegać użytkownika o istniejących ograniczeniach prędkości.

Po uruchomieniu funkcji ekran rejestratora wyświetla aktualną prędkość i czas na czarnym tle. W obszarze pracy urządzenia znajdują się informacje takie jak: aktualna prędkość, ikona fotoradaru, pasek postępu ruchu w obszarze fotoradaru oraz dystans do fotoradaru.

navitel-no3

Dedykowana aplikacja Wi-Fi umożliwia na połączenie kamery ze smartfonem, personalizację ustawień oraz sformatowanie karty microSD. Użytkownik może też skorzystać z odtwarzania filmów na ekranie urządzenia mobilnego w czasie rzeczywistym.

– Po ogromnym sukcesie sprzedażowym kamery R1000 zdecydowaliśmy się na poszerzenie portfolio o kolejny model z uchwytem magnetycznym. Navitel R1050 to pierwsze urządzenie, które otwiera nową linię produktową kamer z bazą fotoradarów i cyfrowym prędkościomierzem. Zaawansowane funkcjonalności zastosowane w wideorejestratorze znacznie ułatwią codzienne podróżowanie. Naszym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa każdego kierowcy poprzez wprowadzanie innowacyjnych urządzeń – opowiada Tobiasz Jankowski, CEO Navitel Europe.

Zestaw oprócz samego wideorejestratora zawiera ładowarkę samochodową, uchwyt, instrukcję obsługi, licencję na smartfon z mapą Europy, ściereczkę z mikrofibry oraz kartę gwarancyjną. Navitel R1050 jest już dostępny w sieci sklepów Media Expert, Electro i Avans. Sugerowana cena urządzenia – 399 złotych.