NISSAN: MOŻNA ZAMAWIAĆ LEAF 3.ZERO ORAZ e+ LIMITED EDITION (CENA)

niss-leaf3-1

Nissan wprowadza na rynek dwie wersje elektrycznego modelu LEAF 3.ZERO. Nowa oferta już obowiązuje i samochody, które posiadają bogate wyposażenie standardowe można już zamawiać.

Pierwsze dostawy modelu LEAF 3.ZERO spodziewane są w maju, natomiast pierwsi nabywcy LEAF 3.ZERO e+ Limited Edition otrzymają swoje pojazdy latem.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Po rekordowym roku dla samochodów elektrycznych Nissana model LEAF 3.ZERO wprowadza do najpopularniejszego samochodu elektrycznego w Europie 8-calowy ekran multimedialny z możliwością korzystania z dodatkowych opcji łączności. Nowa, udoskonalona wersja aplikacji NissanConnect EV zostanie udostępniona wraz z wejściem wersji LEAF 3.ZERO na rynek europejski.

niss-leaf3-2

LEAF 3.ZERO jest wyposażony w akumulator 40 kWh, analogicznie do standardowego Nissana LEAF drugiej generacji. Ofertę wzbogacą nowe kolory nadwozia oraz nowe kombinacje nadwozia dwukolorowego.

W tej limitowanej wersji e+ Limited Edition – liczącej zaledwie 5000 egzemplarzy przeznaczonych na rynek europejski – silnik zyskał większą moc, wynoszącą 160 kW (217 KM), oraz większy zasięg na jednym ładowaniu – do 385 km.

Wersja LEAF 3.ZERO e+ została zaprezentowana w Japonii, a następnie pojawiła się na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas w USA. Sercem modelu jest akumulator oferujący o 25% większą gęstość energii i o 55 proc. większą pojemność w porównaniu ze standardową wersją. Innowacyjny projekt i inteligentna inżynieria umożliwiły umieszczenie w nowym, mocniejszym akumulatorze 288 ogniw w porównaniu ze 192 ogniwami w wersji o pojemności 40 kWh.

niss-leaf33

Podczas jazdy akumulator o pojemności 62 kWh zapewnia zwiększenie zasięgu na jednym ładowaniu o 40 proc. w porównaniu z wersją LEAF 3.ZERO, która jest wyposażona w akumulator 40 kWh. To przekłada się na dodatkowe ponad 100 km jazdy.

Nowe auta będą wyposażone w systemy e-Pedal oraz ProPILOT. Aby dodatkowo zwiększyć poczucie bezpieczeństwa klientów, akumulatory są objęte taką samą gwarancją na 8 lat/ 160 000 km.

Ceny modelu LEAF 3.ZERO zaczynają się od 175 700 zł, natomiast LEAF 3.ZERO e+ Limited Edition będzie dostępny w cenie od 201 200 zł. Obie wersje powstały w oparciu o poziom wyposażenia Tekna, oferują zatem bogate wyposażenie standardowe.

niss-leaf3-4